Loading...

Biz kara gün dostuyuz

Gürsu 20 Ekim 2017 11:39
Videoyu Aç Biz kara gün dostuyuz
A
a

Gürsu’da çiftçilerle halk arasındaki aracıları kaldıran, Gürsu Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü İsmail Deniz, kara gün dostu olduklarını söyledi.

 Çiftçiler, ürünlerinin ellerinde kaldığını, yeni hasat zamanı yeni ürünlere yer açmak amacıyla, buzhanelerdeki ürünlerini maliyetinin çok altında sattıklarını belirtirken, vatandaşlar ise bu ürünleri sofralarına oldukça yüksek bedellerle koyduklarını dile getirdi. Bu durumda hem çiftçi, hem de vatandaş mağdur olurken, aracıların cepleri doluyor. Bizde çiftçilerle işbirliğine giden Gürsu Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü İsmail Deniz’i makamında ziyaret ederek bu konu hakkında bilgi aldık. Gürsu Tarım Kredi Kooperatifi’nin Müdürü Deniz, “Migros ve Carrefour ile ön anlaşmayla aracıları aradan kaldırdım. Böylece tarladan çıkan şeftali ve armut ağırlıklı 200 ton meyve, marketten sofralara ulaşıyor. Durumdan hem çiftçi, hem de vatandaş memnun” dedi. 

“HER KOŞULDA ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ”
Tüm olumsuz şartlara rağmen çiftçilerin yanında olduğunu söyleyen Deniz, “Çiftçiler şu anda zor durumdalar. Borçlarını ödeyemiyorlar. Biz kara gün dostuyuz, her koşulda çiftçilerimizin yanındayız. Erik, şeftali, ayva, hünnap, armut, elma yetiştiriciliğinde, Ericek ve Dışkaya Köyleri’nde büyükbaş hayvancılıkta verdiğimiz desteğin yanı sıra traktör, tarım makineleri konusunda da çiftçilerimize yardım ediyoruz” dedi. 

Kaynak : MELEK GENÇ / ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat