Bölemeyeceksiniz!

Türkiye 21 Ağustos 2016 21:22
Videoyu Aç Bölemeyeceksiniz!
A
a

KANLI EYLEMLERİ İLE TÜRKİYE’Yİ BÖLMEK İSTEYEN ALÇAKLAR BU KEZ GAZİANTEP’TE BİR DÜĞÜNÜ HEDEF ALDI.

TÜM TÜRKİYE EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE...

Son günlerde artan terör olayları Milli birlik ve beraberliğimizi hedef almakta. 15 Temmuz darbe girişimi karşısında onurlu ve dik duruşuyla tüm dünyaya ders veren yüce Türk Milleti, bu gibi alçakça saldırılara geçmişte olduğu gibi bugün de pabuç bırakmayacaktır. Gün her zamankinden daha çok bir olma günüdür. Kardeşliğimize kasteden ve amacı bu ülkedeki huzuru bozmak olan tüm hainlere aziz Türk Milleti, tek bir şey söylemekte; Dün olduğu gibi bugün de ve yarın da bu ülkeyi BÖLEMEYECEKSİNİZ!   
 
VEKiLLERDEN TEPKi YAĞDI
 
AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ŞAHİN:

Bunlar, 15 Temmuz darbe gecesi tarih yazan aziz Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğini hedef alan beyhude saldırılardır. Yurtdışındaki düşmanların yurt içindeki taşeronları bu saldırıları gerçekleştirmekte. Komşularımız ile ilişkilerimizin düzeldiği ve iyileştiği bu dönemde artan saldırıların zamanlaması da manidardır. Bu bir oyun. Ancak biz oyuna gelmeyeceğiz. Aziz Türk Milleti, bu tür çirkin saldırılara boyun eğmez, korkmaz. Korkmadığını da tankların önüne yatarak, kendilerini bombalara siper ederek göstermiştir. Milletimizin başı sağolsun.
 
AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ ZEKERİYA BİRKAN:

Şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Türkiye’ye bir çok cepheden saldırıyorlar. Aslında bu darbe ve sonrasında yaratılmak istenen kaos ortamının senaryosudur. Kardeşliğimizi, dostluğumuzu hedef alan bu saldırılara saflarımızı sıklaştırarak, kenetlenerek gereken cevabı vereceğiz. Milletimizin başı sağolsun.
 
AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ HAKAN ÇAVUŞOĞLU:

Milletimizin başı sağolsun. Türkiye bir türbülansa çekilmek isteniyor. Güçlü bir liderin etrafından, ruh birliği içinde tek vücut olduk. İnsanlıkla izahı olmayan bu tür saldırılar asla amacına ulaşamayacak.
 
AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ BENNUR KARABURUN:

Aslında söylenecek çok şey var ancak, hiç bir söz acımızı hafifletmez. Gerçekten çok üzgünüz. Milletimizin başı sağolsun. Ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.
 
AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ MÜFİT AYDIN:

Üst akıl diyebileceğimiz bir güç tüm terör örgütlerini Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne hedef aldırmış durumda. Ancak hiç bir güç aziz milletimizin onurlu duruşu karşısında emeline ulaşamaz. Milletimizin başı sağolsun.
 
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ CEYHUN İRGİL:

Felaketin ötesinde bir şey. Bu bir canilik. Kınamak ve lanetlemek sıradan bir durum oldu artık. Daha da kötüsü, 51 vatandaşımızı kaybettiğimiz saldırı karşısında bu kadar duyarsız kalmamız. Türkiye bu duruma alışmaya başlıyor. Bu da terör örgütlerinin istediği bir şey.
 
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU:

Maalesef her defasında aynı şekilde lanetliyoruz. Terör nerden gelirse gelsin kimden gelirse gelsin karşısındayız. Ancak bu da bir çözüm değil. Bu duruma kalıcı bir çözüm bulmak gerekir. Biz CHP olarak hükümete terör konusunda her zaman desteğe hazırız. Ancak gerçek anlamda bir an önce bir şeyler yapılmalıdır.
 
GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR

Başbakan Binali Yıldırım Gaziantep'te düzenlenen canlı bomba saldırısıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Yıldırım, "Bir düğün yerine bomba atacak kadar insanlığa düşman olan terör hiçbir değer tanımayan yüzünü bu kez bir düğün yerini matem yerine çevirerek kendini göstermiştir. Masumiyete ve hayata kasteden bu alçak terör örgütünün adı ne olursa olsun biz, millet, devlet ve hükümet olarak onunla mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz" dedi. Başbakan Binali Yıldırım açıklamasında şunları kaydetti; "Gaziantep Şahinbey'deki düğün törenine yapılan bombalı saldırıyı lanetliyorum. Saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, milletimize sabır ve metanet diliyorum. 25 Aralık 1921'de Gaziantep'i “Gazi" yapan istiklal ruhu bugün Türkiye'de dipdiri ayaktadır. Gün birlik ve beraberlik günüdür ve biz 79 milyon vatandaşımızla birlikte yediden yetmişe terörün tam karşısındayız. Acımız büyüktür, ama herkes emin olsun ki, birlik ve beraberliğimiz iç ve dış bütün bu şeytani saldırıları bozacaktır" ifadelerini kullandı.
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: BİRLİĞİMİZ DAiM OLSUN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep'de yaşanan terör saldırısına ilişkin "Gaziantep'te Şahinbey'de, bir düğün merasimi esnasında 12-14 yaşlarında bir canlı bombanın patlaması veya patlatılması neticesinde, önce 94 yaralı, şu an itibarıyla bu yaralıların tedavi edilenlerini bir kenara koyacak olursak, hastanelerde yaralı olarak 69 yaralı var. Bunların 17'si ağır. Tabii 51 ölüm vakası söz konusu." diye konuştu. Erdoğan,"Şu an itibarıyla Valiliğimiz, emniyet teşkilatımız, vardıkları ilk kanaatler, bir DAİŞ eylemi olduğu istikametinde” dedi.  Ölenlerin ailelerine şahsı ve milleti adına başsağlığı dileğinde bulunan Erdoğan, bu sürecin hassasiyetini aynen koruduğunu ifade etmek istediğini dile getirdi ve "Birliğimizi, beraberliğimizi daim kılmak suretiyle de tüm bu terör belasının üzerine birlikte gitmemiz gerekiyor” dedi.
 
‘Düğünümüzü kana çevirdiler’

Gaziantep'te kına gecesinde meydana gelen, 51 kişinin yaşamını yitirdiği, 69 kişinin de yaralandığı terör saldırısında hafif yaralanarak Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan gelin Besna Akdoğan taburcu edildi. Yakınlarına sarılıp, "Düğünümüzü kana çevirdiler" diyerek acısını dile getiren Akdoğan, evine getirildi. Damat Nurettin Akdoğan ise taburcu edildikten sonra geldiği harabeye dönen evinin önünde uzun süre gözyaşı döktü.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat