BOYNUMUZUN BORCU

Bursa 9 Ekim 2016 20:12
Videoyu Aç BOYNUMUZUN BORCU
A
a

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, terör saldırısı sonucu Hakkari'de şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, yaralı polislere ve vatandaşlara ise acil şifalar diledi.

“Gazi ve şehit yakınlarına destek olmak boynumuzun borcu”
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, terör saldırısı sonucu Hakkari'de şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, yaralı polislere ve vatandaşlara ise acil şifalar diledi. Edebali; “Bu topraklarda huzur içerisinde yaşayabiliyorsak fedakar şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Gazilerimize ve şehit yakınlarımıza en iyi şekilde destek olmak boynumuzun borcudur.”
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki karakola bomba yüklü araçla gerçekleştirilen terör saldırısında şehit olan askerler için taziye mesajı yayınladı. Türkiye’nin son yıllarda bölgesinde huzur ve istikrarın simgesi olma yolunda attığı adımlar ve dünyanın her yerindeki mazlumlara kucak açan politikalarından rahatsız olan bazı kesimlerin varlığını hatırlatan Başkan Edebali, milletinin huzurunu bozmak için karanlık güçlerin harekete geçtiğini vurguladı. Mehmetçiğin ve emniyet güçlerinin canları pahasına onlara emanet edilen bu vatana sahip çıktıklarının altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı Edebali, “Bizlere düşen görev teröre karşı tek yumruk, dimdik ayakta durmaktır. Kalleş terör örgütünün sonuna kadar mücadele edilerek, tüm şehitlerimizin hesabı sorulacaktır” ifadelerini kullandı.
‘BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMALIYIZ’
Türkiye’de yaşayanları birbirine düşürmek isteyenlere verilecek en iyi cevabın omuz omuza vererek, birbirimize kenetlenmek olduğunu belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı huzuru bozmak isteyenlerin daha önce de başvurduğu kışkırtıcı eylemlere karşı da herkesi birlik ve beraberlik içinde olmaya davet etti. Yıldırım’ın kültürel mozaiğinin çeşitliliğine de dikkat çeken Başkan Edebali, “Yıldırım’a gelen birbirinden farklı kültürdeki vatandaşlarımız bugün ilçemizde barış ve huzur içinde birlikte yaşıyor ve geleceğe beraber yürüyoruz. Aynı manzaranın ülkemizde de yaşanması en büyük temennimiz” diye konuştu. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemize, milletimize ve birliğimize yönelen canice saldırıları bir kez daha kınıyor, geleceğini kan ve rant üzerine kurmuş terör örgütlerini lanetliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
YILDIRIM EMANETE SAHİP ÇIKIYOR
Yıldırım Belediyesi, ülkenin birliği ve bütünlüğü ile milletin huzuru için canlarını feda eden şehitlerin yakınları ve gazilere bir araya gelerek ihtiyaçlarını ve isteklerini dinlemeye de devam ediyor. Şehit Yakınları ve Gazi Masası personeli, aileleri evlerinde ziyaret ediyor ve taleplerini doğrudan belediye ulaştırarak, sorunların hızlı bir şekilde çözülmesini sağlıyor. Özel etkinliklerde şehit aileleri ve gaziler bir araya getirilirken, çalışmalar kapsamında şehit polis Mehmet Kara’nın adı da Karamazak Mahallesi'ndeki parka verildi. 2016 yılının 9 ayında ise 346 şehit yakını ve gazi evlerinde ziyaret edildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat