BTSO, Müezzinoğlu’nu Bursa iş dünyası ile buluşturdu

Bursa 26 Eylül 2016 20:13
Videoyu Aç BTSO, Müezzinoğlu’nu Bursa iş dünyası ile buluşturdu
A
a

BTSO’da Bursa iş dünyasıyla bir araya gelen Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, işadamlarına övgüler yağdırarak, “Ankara neyi hayal ediyorsa, Bursa bir adım önde gidiyor” dedi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen istişare toplantısında Bursalı işadamlarıyla biraraya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasında Bursa’nın önemli adımlar attığını ifade ederek, “Ankara neyi hayal ediyorsa, Bursa bir adım önünde gidiyor” dedi.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi, İleri Kompozit Mükemmeliyet Merkezi ile Türkiye’nin en büyük Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi MESYEB’deki incelemelerinin ardından Bursa iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi. BTSO tarafından düzenlenen toplantıya Bakan Müezzinoğlu’nun yanı sıra Vali İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ile iş dünyası temsilcileri katıldı. BTSO Altıparmak Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen toplantıda işadamları öneri ve taleplerini Bakan Müezzinoğlu’na doğrudan aktarma fırsatı buldu.
 
“BURSA HEP BİR ADIM ÖNDE”
Bursa iş dünyası ile biraraya gelmekten her zaman büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Ankara neyi hayal ediyorsa görüyorum ki Bursa bir adım önünde gidiyor. Bursa, bunu gerçekleştirmek için de büyük bir gayret gösteriyor. Bu da ülkemizin hedefleri için önemli bir avantaj. Özellikle son 3 yılda ülke olarak önemli hedefleri önümüze koyduk. Ancak hiç beklemediğimiz olağanüstü durumlarla karşılaşıyoruz. Bu sorunları da çok şükür çözüyoruz. Bunun en ağırını 15 Temmuz akşamı gördük. Ancak başta Cumhurbaşkanımızın dirayeti ve milletimizin azimli duruşuyla 16 Temmuz sabahı bütün sıkıntıları bertaraf edecek bir sürece girdik” dedi. Bakanlık tarafından yapılan çalışmalara da değinen Müezzinoğlu, yabancı uyruklu çalışanların çalışma izinleri konusunda güçlü ve hızlı işleyen bir sistem kuracaklarını ifade etti.
BEYİN GÜCÜ İTHALATI
Mehmet Müezzinoğlu, “Bakanlık olarak Turkuaz Kart’ın yönetmeliğini hızla hazırlıyoruz. Hem Suriyeliler, hem yabancı uyruklu çalışanlardan başvuruları uygun görülenler bu kartın sabihi olabilecek. Bu çalışmalar bizlere yurt dışından beyin gücü ithalatında da katkılar sağlayacak.”Özellikle Avrupa Birliği ülkelerinde lise mezunlarının yüzde 75’inin meslek liseli olduğunu ancak Türkiye’de meslek liselerinin eski cazibesini yitirdiğini ifade eden Bakan Müezzinoğlu, Türkiye’nin kalkınması için eğitimli, yetişmiş ve pratik sahibi ara elemana ihtiyaç duyuluduğunu söyledi.BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay da, Bursa iş dünyasının Türkiye’nin hedeflerinde önemli bir rol üstlendiğini söyledi.
ÇALIŞMA HAYATI
Oda olarak gerçekleştirdikleri projelerde Ar-Ge ve inovasyon odaklı bir vizyon belirlediklerini ifade eden Başkan Burkay, çalışma hayatını ilgilendiren konularda da önemli adımlar attıklarını dile getirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun BTSO’nun hedeflerine ve Bursa’ya liderlik ettiğini vurgulayan Başkan Burkay, “Sayın Bakanımız son dönemde gerçekleştirdiğimiz birçok etkinlikte yanımızda oldu. Kendisinin vizyonu ve destekleri ile BTSO çatısı altında sağlık teknolojileri kümelenmesini hayata geçirdik. İnşallah önümüzdeki süreçte Bursa, tıbbi cihazların üretimi konusunda da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir. Çalışma hayatına ilişkin konularda da Sayın Bakanımızın öncülüğünde iş dünyamızın beklentileri doğrultusunda önemli projelere imza atılacağına inanıyorum” diye konuştu.   
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat