BTSO ve Polonya Ticaret Odası işbirliği

Ekonomi 20 Ekim 2016 16:36
Videoyu Aç BTSO ve Polonya Ticaret Odası işbirliği
A
a

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Polonya Ticaret Odası ile işbirliği protokolü imzaladı. BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk: “Polonya ve Bursa arasında yeni ortaklıkların kurulmasını hedefliyoruz” dedi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Polonya Ticaret Odası ile işbirliği protokolü imzaladı.   Polonya’da düzenlenen Renexpo fuarına katılmak için Varşova’ya giden BTSO heyeti, Polonya Ticaret Odası'nın misafiri oldu. Ziyarete, BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, BTSO Enerji Konseyi Başkanı Erol Dağlıoğlu, BTSO Çevre ve Temiz Üretim Konseyi Başkanı Dr. Mustafa Uysal, Polonya Bursa Fahri Konsolosu Fatma Durmaz Yılbirlik,  konsey üyeleri ve sektör temsilcileri katıldı. Meclis Başkanı Remzi Topuk, programda yaptığı konuşmasında Türkiye ve Bursa ekonomisi hakkında bilgiler aktardı. Türkiye ekonomisinin komşu ve yakın ülkelerdeki siyasi çalkantılara rağmen 27 çeyrektir büyüdüğünü dile getiren Topuk, Bursa iş dünyası olarak ülkenin gelecek hedeflerine ulaşması için daha fazla çalışmaya ve üretmeye devam ettiklerini söyledi. BTSO’nun Küresel Fuar Acentesi ve Ticari Safari Projeleriyle üyelerinin rekabetini ve ihracatını güçlendirdiğini kaydeden Topuk, Bursa’nın 112 ülkeden daha fazla ihracat yaptığını da vurguladı.
 “DOSTLUĞUMUZ BUNDAN SONRA TİCARETE DAHA GÜÇLÜ YANSIYACAKTIR”
Bursa ile Polonya arasındaki ticaret köprülerinin güçlenmesini hedeflediklerini kaydeden Remzi Topuk, şu an Bursa’dan Polonya’ya ihracat yapan 460 firma olduğunu dile getirerek, “İşbirliği protokolümüz, Türkiye ile Polonya arasındaki ticaret hacmini daha da geliştirmek adına büyük anlam taşıyor. Dostluğumuz bundan sonra ticarete daha güçlü yansıyacaktır” diye konuştu.
ORTAK ÇALIŞMA OLACAK
Polonya Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Marek Kloczko, Bursa’nın Türkiye ekonomisinde güçlü bir konuma sahip olduğunu bildiklerini ifade etti. Bursa iş dünyasının ziyaretinden dolayı BTSO’ya teşekkür eden Marek Kloczko, “Bursalı işadamlarını Polonya’da ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Umarım Polonya ziyaretinde işadamlarımızla güzel işbirliklerine imza atarsınız. Protokolümüzün Bursa ve Polonya arasında yeni ticaret köprülerinin kurulmasının önünü açmasını diliyorum” diye konuştu. Protokolün imzalanmasının ardından Polonya ve Bursalı firmalar bir araya geldi. Bursalı firmalar, Polonya iş dünyası temsilcileri ile görüşerek, ortak çalışma yapmanın yollarını aradı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat