Bu Defa Sevinçten Ağladılar

Türkiye 27 Ağustos 2016 15:39
Videoyu Aç Bu Defa Sevinçten Ağladılar
A
a

Kütahya Merkeze Bağlı Akoluk Köyünde Yıldırım İsabet Etmesi Sonucu 8 İneğinden 5'i Telef Olan Yaşlı Çifte, Hayvancılık Yapan Bir Firma Tarafından 3 Gebe Düve Hediye Edildi. Önceki Gün Telef Olan 5 İneğine Sarılıp Ağlayan 62 Yaşındaki Fatma Girkin, Bu Defa Sevinç Gözyaşları Döktü.

Kütahya merkeze bağlı Akoluk köyünde yıldırım isabet etmesi sonucu 8 ineğinden 5’i telef olan yaşlı çifte, hayvancılık yapan bir firma tarafından 3 gebe düve hediye edildi. Önceki gün telef olan 5 ineğine sarılıp ağlayan 62 yaşındaki Fatma Girkin, bu defa sevinç gözyaşları döktü.
Burdur’da büyükbaş ithalatı yapan bir firma, yaşlı çifte 3 gebe düve hediye etti.
Kamyona yüklenen gebe düveler, Akoluk köyüne getirilerek Girkin ailesine teslim edildi.
Fatma Girkin, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin her yerinden yüzlerce telefon geldiğini ifade ederek, "Bir kaç gürdür çok üzüntülüydüm. Bugün çok mutlu oldum. Halkımızdan Allah razı olsun. Ölen ineklerimin yerine yenileri geldiği için çok sevinçliyim. Bize yardım edenlerin Allah ne muratları varsa versin" dedi.
Hüseyin Girkin de, kendilerine 3 tane gebe düve hediye eden Burdurlu firmaya teşekkür etti.
Hediye edilen düvelerin pasaportları da Mustafa Kayalar tarafından Girkin ailesine teslim edildi.
Kütahya merkeze bağlı Akoluk köyünde önceki gün Girkin ailesinin 8 ineğinden 5’i yıldırım isabet etmesi sonucu telef olmuş, başka geçim kaynağı olmayan Hüseyin (66) ve Fatma Girkin çifti ölen ineklerine sarılarak ağlamıştı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat