Bu gurur hepimizin!

Bursa 28 Ekim 2016 21:28
Videoyu Aç Bu gurur hepimizin!
A
a

Tam 93 yıl önce tüm dünyaya bağımsızlığımızı ve yönetim şeklimizin Cumhuriyet olduğunu haykırdık. O günden bugüne tam 93 yıl geçti. İlk günkü heyecan, ilk günkü gurur, ilk günkü o ihtişam bugün de aynı duygularla bir kez daha yaşanıyor.

Tam 93 yıl önce tüm dünyaya bağımsızlığımızı ve yönetim şeklimizin Cumhuriyet olduğunu haykırdık. O günden bugüne tam 93 yıl geçti. İlk günkü heyecan, ilk günkü gurur, ilk günkü o ihtişam bugün de aynı duygularla bir kez daha yaşanıyor. Türk toplumunun en değerli günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’yla seçme ve seçilme hakkı tamamen halka ait olmuş, huzur, güven ve özgürlükler o nispette artmıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Milletimizin azmi en büyük güvencemiz’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, "FETÖ mensubu hainlerin silahlarına göğsünü siper ederek, özgürlüğüne, demokrasisine ve devletine sahip çıkan milletimizin azmi, 2023 hedeflerimize ulaşma konusundaki en büyük güvencemizdir" dedi. 

Başbakan Binali Yıldırım: ‘Başkanlıkla yola devam’ 

Başbakan Binali Yıldırım, ülkesini işgal etmek isteyen güçlere karşı destansı bir istiklal mücadelesi veren Türk milletinin, kazandığı büyük zaferi, milli iradeyi esas alan Cumhuriyeti ilan ederek taçlandırdığını söyledi. Yıldırım, ülkenin, siyasal sistem olarak başkanlığı benimseyen, demokratik ve özgürlükçü bir yeni anayasa ile yoluna devam edeceğini kaydetti. Başbakan Binali Yıldırım, ülkesini işgal etmek isteyen güçlere karşı destansı bir istiklal mücadelesi veren Türk milletinin, kazandığı büyük zaferi, milli iradeyi esas alan Cumhuriyeti ilan ederek taçlandırdığını söyledi. Yıldırım, ülkenin, siyasal sistem olarak başkanlığı benimseyen, demokratik ve özgürlükçü bir yeni anayasa ile yoluna devam edeceğini kaydetti

Kemal Kılıçdaroğlu: ‘Ülkenin sahibi bir kişi değil’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Halkın bayramını kutlayan Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin sahibi bir kişi veya zümre değil, vatandaşların ta kendisidir. Halkımız büyük güçlüklerle eline aldığı bu hakkını da kimseye bırakacak değildir” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Halkın bayramını kutlayan Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin sahibi bir kişi veya zümre değil, vatandaşların ta kendisidir. Halkımız büyük güç- lüklerle eline aldığı bu hakkını da kimseye bırakacak değildir” dedi.

Devlet Bahçeli:  ‘Heveslenmesinler!’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye Cumhuriyeti gelip geçici heveslerin mahsulü değildir. Uğruna can verip, kan döken kahramanların sayesinde Cumhuriyet ile buluşmuştur. Hiç kimse Cumhuriyet’in ilke ve esaslarını değiştirme yanlışlarına başvurmasın. Geleceğimizin ana çatı ve rotası Türkiye Cumhuriyeti'dir. 29 Ekim 1923 ızdırap dolu yılların açılmamak üzere kapandığı tarihi bir kavşaktır. Tarihin en zor dönemlerinde nice badirelerle başa çıkan milletimiz, ülkemizin üzerine çöken kara bulutları dağıtacaktır” dedi.

BURSA’DA CUMHURiYET KUTLAMALARI

Bursa Valiliği bu yıl 29 Ekim’i saat 10.00’da baş- layacak etkinliklerle kutlayacak. Vali, beraberinde Garnizon Komutanı ve Büyükşehir Belediye Baş- kanı ile törene katılanların ve halkın bayramını kutlayacak, tören İstiklal Marşının okunması ve şanlı bayrağımızın göndere çekilmesiyle devam edecek.

Osmangazi Belediyesi

Osmangazi Belediyesi, Cumhuriyetin 93. yılını saat 18:00’de başlayacak etkinliklerle Şehreküstü 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kutlayacak.

Yıldırım Belediyesi

Yıldırım Belediyesi, bu akşam Ahmet Taner Kışlalı Meydanı’nda bayramı kutlayacak. Programın en dikkat çeken etkinliği ise 300 bin domino taşı kullanılarak yapılacak olan koreografi.

Nilüfer Belediyesi

Cumhuriyet’in 93. yılında Nilüfer’de yine büyük coşku yaşanacak. Nilüfer Belediyesi, bu yıl kutlamaları 10. yıl ruhuyla ve “Cumhuriyetimiz değerlidir” sloganıyla gerçekleştirecek. Cumhuriyet’in 93. yılında Nilüfer’de yine büyük coşku yaşanacak. Nilüfer Belediyesi, bu yıl kutlamaları 10. yıl ruhuyla ve “Cumhuriyetimiz değerlidir” sloganıyla gerçekleştirecek.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat