Loading...

BURSA ‘ULU ŞEHİR’

Bursa 28 Ekim 2018 22:05
Videoyu Aç BURSA ‘ULU ŞEHİR’
A
a

Türkiye Cumhuriyeti 26. Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Bursa Uludağ Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Topluluğu öğrencileri tarafından gerçekleştirilen konferansa katılmak için dün Bursa’ya geldi.

Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, BUÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Topluluğu’nun organize ettiği ‘Duruş Konuşmaları; Bilgi, Bilinç ve Ahlak’ konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Davutoğlu, Bursa’nın çok özel şehirlerden biri olduğuna işaret ederek, “Bu Ulu Şehir’de bir kez daha bulunmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.  Etkinlikte gençlere seslenen eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, “Yazdığım Medeniyetler ve Şehirler kitabımın girişinde iki hocamı yad edeceğim demiştim. Konya ve İstanbul. Ama sadece bu iki hoca değil, bir çok şehrin rahle-i tedrisinden geçtik. Bursa, bu anlamda hepimizin hocasıdır”.
 
 
“BURSA’DAN İRFAN, HİKMET DERSİ ALIN”
Davutoğlu, “Dış İşleri Bakanı iken Bursa’ya seneler önce bir toplantıya geldiğimde, Ulu Şehir demiştim. Bu kentin sıfatı budur. Ulu Camii, başlı başına özel bir mekandır. Uludağ, bulunduğu şehre kimlik veren özel bir mekandır. Osman Gazi burada. Orhan Gazi burada. Emir Sultan burada. Süleyman Çelebi, Eşrefoğlu Rumi, Üftade Hazretleri de ve daha niceleri burada. İrfanımıza, kültürümüze bakın Bursa’yı görürsünüz. İktisadımıza bakın İpekyolu’nun ipek ile anılan bir şehri olarak Bursa’yı görürsünüz. Onun için değerli öğrenciler size ilk tavsiyem; Bursa’nın dizinin dibine çökün ve Bursa’dan irfan, hikmet dersi alın” şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat