Bursa Arena'da anlamlı gece

Bursa 8 Kasım 2016 19:54
Videoyu Aç Bursa Arena'da anlamlı gece
A
a

İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda, kürsüye çıkan www.bursaarena.com.tr'nin imtiyaz sahibi Hüsamettin Taşdemir ve Yayın Kurulu Başkanı İsmet Yıldırım'ın yaptığı konuşmalar alkışlarla izlendi.

Bursa'nın tanınmış saz ustası ve müzik hocası Veli Sarı tarafından söylenen Anadolu türkülerinden sonra sahneye çıkan sempatik şair Demirşah Özdemir ile ona eşlik eden sanatçılar tarafından sunulan gösteri büyük takdir topladı.
Toplantıda konuşma yapan yayın kurulu başkanı, Bursa Cezaevindeki mahkûmların okumaları ve eğitimlerine katkı amacıyla bir “kitap bağış kampanyası" başlattıklarını söyleyerek, okuyucularının bu kampanyaya kitap bağışlamak suretiyle iştirak etmelerini istedi.
Yıldırım toplantı esnasında kendilerine gelen bir mektubu okuyarak "Ankara Ertan Sanat ve Gösteri Merkezi" nin Bursa Arena Gazetesi’nin kısa zamanda gerçekleşen başarılı yayınları dolayısıyla gazetenin sahibi Hüsamettin Taşdemir ve Yayın Kurulu Başkanı İsmet Yıldırım'a, ayrıca gazete yazarlarından Tuğçe Yıldırım'a birer "başarı ödülü"  vereceğini, bu ödüllerin de sahiplerine aralık ayındaki bir tiyatro oyununun sahnesi öncesi yapılacak törenle verileceğini bildirdi. Yıldırım bu kadar çok kısa bir zaman içerisinde ilk ödüllerini almaktan çok mutlu olduklarını söyledi.
Yine gazetenin şairlerinden Bursa Cumhuriyet Savcısı M. Zeki Bayraktar ve BAYŞAD (Bağımsız Yazarlar ve şairler Derneği) Bursa Şubesi Başkanı ünlü şair Ferit Bilge Gültekin'in okudukları şiirleriyle renklenen programda plaketler sunuldu.
Protokol tarafından gazetenin yazarlar, şairler, editör, sanatçı, hukuk müşaviri ve grafiker gibi çalışanlarına birer tebrik ve teşekkür plaketi verilerek onure edildiler.
Toplantının son bölümünde kürsüye çıkan gazetenin İmtiyaz Sahibi Hüsamettin Taşdemir;  daha önce adını Bursa Arena Yayıncılık olarak düşündükleri yayınevi kurma yatırımlarından vazgeçtiklerini; toplantıya Almanya'dan iştirak eden efsane roman yazarı Zeki Nurçin tarafından kendilerine teklif edilen "Faab Yayınevi Bursa Temsilciliği"  işini kabul ettiklerini ve Faab Yayınevi sahibi yazar Zeki Nurçin ile bu konuda sözleşme imzalayacaklarını söyledi.
Taşdemir konuşmasında  "Almanya'nın efsane roman yazarı Zeki Nurçin'in  Bursa Arena yazarlar ailesine de katıldığını ve hemen bu haftadan itibaren köşe yazılarına başlayacağını da  açıkladıktan sonra "Bu gelişmeler bizleri çok mutlu kıldı, gücümüze güç kattı"  dedi.
Toplantı, kapanış konuşması ve Bursa Arena ailesi fotoğraf çekimleriyle sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat