Loading...

BURSA BAKANSIZ KALDI

Bursa 10 Temmuz 2018 23:55
Videoyu Aç BURSA BAKANSIZ KALDI
A
a

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yeni kabinesi’nde bursa kendine yer bulamadı

Bursa’nın önemli siyasi isimleri ve geçmiş dönem bakanları yeni açıklanan kabinede yer bulamazken, Trabzon ve İstanbul 3’er bakanla yeni kabinenin adeta iskeletini oluşturdular.
 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin hayata geçmesiyle birlikte tüm gözler dün açıklanan yeni kabineye çevrilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı kabine ile birlikte Bursa’da hayal kırıklığı yaşandı. Eski Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in kabinede yer almaması Bursa siyaseti için hayal kırıklığı oldu.
 
KABİNEYE TRABZON VE iSTANBUL DAMGASI
 
Açıklanan yeni kabinede Trabzon ve İstanbul 3’er bakanla yer alarak kabineye damgasını vururken, Ankara 2, İzmir, Bilecik, Konya, Kayseri, Ordu, Gaziantep, Antalya ve Manisa da 1’er bakanla kabinede yer bulan  iller oldu.
 
AKTİF SİYASETİ BIRAKTI
 
Bursa’nın önemli siyasi isimlerinden Eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 24 Haziran seçimleri öncesi helallik isteyerek aktif siyasi  hayatını  sonlandırmıştı.
 
YOZGAT’IN GURURU FUAT OKTAY
 
Yeni kabinenin en dikkat çeken ismi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay oldu. Yozgatlı olan Oktay, 19 Haziran 2016 tarihinden itibaren Başbakanlık Müsteşarlığı görevini yapmaktaydı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat