Bursa Barosu'nda ‘Altun’ dönemi

Bursa 10 Ekim 2016 22:38
Videoyu Aç Bursa Barosu'nda ‘Altun’ dönemi
A
a

Bursa Barosu’nun Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde, ipi Çağdaş Grup adına seçime giren Avukat Gürkan Altun göğüsledi. Seçimde Değişim Grubu’nun adayı Avukat Şerafettin Yavuz ise 939 oyda kaldı.

Önceki gün başlayan Bursa Barosu Olağan Genel Kurulu’nda dün seçim heyecanı yaşandı. Baroya kayıtlı 2 bin 760 avukattan 2 bin 360’ı oy kullandı. Kullanılan oyların bin 278’ini alan Çağdaş Grubu’nun adayı Avukat Gürkan Altun, Bursa Barosu’nun yeni başkanı oldu. Seçimde Değişim Grubu’nun adayı Avukat Şerafettin Yavuz ise 939 oyda kaldı.
“BEKLEDİĞİMİZ BİR SONUÇTU”
Resmi olmayan sonuçların duyurulmasının ardından meslektaşlarına hitap eden Bursa Barosu Başkanı Avukat Gürkan Altun, şunları söyledi: “Bursa Barosu Genel Kurulu ve devamındaki seçimler baromuza yakışan şekilde geçti. Büyük bir şölen havasındaydı. Meslektaşım, arkadaşım Şerafettin Yavuz’la çok güzel bir seçim gerçekleştirdik. Ancak Şemdinli’den gelen haber bizi sarstı. Bu terör olayına çok üzüldük. Devamında geçen yıl 10 Ekim’de Ankara’da hayatını kaybeden yurttaşlarımız için Bursa’da düzenlenmesi düşünülen anmada avukat arkadaşlarımız gözaltına alınmış. İki meslektaşımız oy kullanmaya gözaltında geldi, darp edilen diğer meslektaşımız ise hastaneye kaldırıldı. Bundan ötürü çok üzgünüz. Meslektaşlarımızın her zaman yanındayız ve arkasındayız. Bursa kamuoyu meslektaşlarımız güzel bir günü güzel bir sonuçla karşıladılar. Beklediğimiz bir sonuçtu.” Avukat Gürkan Altun’un Yönetim Kurulu listesi şu isimlerden oluştu: Avukat Metin Öztosun, Avukat Burcu Ergün, Avukat Atilla Atik, Avukat Buket Gülçin Özel, Avukat Yener Poroy, Avukat Ebru Piri Kaya, Avukat Sefer Bülent Yaylalı, Avukat Aslı Evke Yetkin, Avukat Onur Yavuz, Avukat Hüsniye Altın Yeşil.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat