Loading...

BURSA’DA CARİ AÇIĞI AZALTACAK DEV ÜRETİM

Bursa 20 Ekim 2018 01:35
Videoyu Aç BURSA’DA CARİ AÇIĞI AZALTACAK DEV ÜRETİM
A
a

Bursa'da Türkiye'nin ilk yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon fabrikasının temeli, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından atıldı. Bakan Varank, “Cari açığı yıllık 2.3 milyar dolar azaltabilecek bir üretimden bahsediyoruz” şeklinde konuştu.

Temel atma töreninde konuşan Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, “Türkiye hükümetine bu süreçte bize verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyoruz. Bu tesisin Türkiye otomotiv sanayii ve Oyak Renault için önemi büyük. Türkiye otomotiv sektörünün geleceği böyle yatırımlara dayanacak. Biz öncü olmaktan ve böyle yatırım yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. 
 
“FİRMALAR BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ” 
Bakan Varank, “Bu yatırım proje esaslı teşvik sistemi sayesinde gerçekleşti. Bu tesisle birlikte ülkemizde ilk defa alüminyum motor bloku üretilecek. Bu bloklar Renault’un hibrit araçlar için geliştirdiği yüksek teknolojili yeni nesil motorlarda kullanılacak ve üretimin büyük bir bölümü ihraç edilecek. Üretim aşamasında dünyada birkaç yerde bulunan ileri teknoloji kullanılacak, nitelikli istihdama ve ihracata ciddi katkılar sunacak” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat