Bursa’dan dünyaya barış mesajı

Bursa 11 Ekim 2016 20:24
Videoyu Aç Bursa’dan dünyaya barış mesajı
A
a

Suriye’de yaşanan savaş sebebiyle yetim kalan kız çocuklarına hem moral vermek, hem de sıkıntılarına dikkat çekmek amacıyla BKK 2026 Çalışma Grubu tarafından “Dünya Kız Çocukları Günü’ programı düzenlendi.

Suriye’de yaşanan savaş sebebiyle yetim kalan kız çocuklarına hem moral vermek, hem de sıkıntılarına dikkat çekmek amacıyla Bursa Kent Konseyi 2026 Çalışma Grubu tarafından “Dünya Kız Çocukları Günü’ programı düzenlendi.  Başkan Altepe, kız çocuklarının birikimli, eğitimli, vizyon sahibi olmasının önemine dikkat çekti. Kız çocuklarının Türk toplumunda ve İslam medeniyetinde her zaman ayrı bir yere sahip olduğunu belirten Altepe, “Batı medeniyeti Orta Çağ’da karanlık devri yaşarken İslam medeniyeti kadına her zaman önem vermiştir. Dünyaya insanlığı, medeniyeti, bilimi öğreten bir milletiz. Son dönemde yaşanan olumsuz olaylardan kız çocukları başta olmak üzere çocuklarımızın etkilenmesini istemiyoruz” dedi.
“SAHİP ÇIKACAĞIZ”
Altepe, İslam aleminin gelişmesini ve güçlenmesini istemeyenler Irak’tan sonra Suriye’yi de boş bırakmadığını, saldıranların farklı coğrafyalarda her türlü zulmü işlediğini söyledi. Buna rağmen medeniyet deyince kendilerini öne çıkarmaya çalıştığını belirten Altepe, “Dünyanın bugün her zamankinden daha fazla barışa ihtiyacı var. Şimdi İslam dünyası el ele vererek, kenetlenerek tekrar şahlanacak. Mağdur olan kim varsa ona sahip çıkacağız. Suriye’den gelenler de artık bütünleştik. Bursa’da hangi atölye ve fabrikaya girsek Suriyeli kardeşlerimizle karşılaşıyoruz. Hepsi bu ülkenin ve bölgenin geleceği için çalışıyor. Bizler Balkanlar, Kafkaslar ve Ortadoğu’daki tüm sıkıntılı yerlere yardımlarımızı yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat