Bursa’nın kanayan yarası Nilüfer Çayı’na Vali Küçük el attı.

Bursa 7 Eylül 2016 19:24
Videoyu Aç Bursa’nın kanayan yarası Nilüfer Çayı’na Vali Küçük el attı.
A
a

Bursa’nın kanayan yarası Nilüfer Çayı’na Vali Küçük el attı. Küçük, Nilüfer Çayı için gereken tüm hamleleri en kısa sürede yapacaklarını belirtti.

Yıllardan beri civarındaki fabrikaların kimyasal atıklarını boşaltarak kirlenmesine neden oldukları Bursa Ovası’nın can damarı Nilüfer Çayı adeta zehir akıtıyor. Vali İzzettin Küçük, halen fabrikaların endüstriyel ve kimyasal atıklarıyla büyük ölçüde kirlenen ve uzun süreden beri canlı varlığın yaşamadığı Nilüfer Çayı’nın en kısa zamanda temizlenerek suyunun kullanılabilir hale getirileceğini söyledi.
ZAMAN KAYBETMEYECEĞİZ
Nilüfer Çayı’nın kirliliğine son verilmesi için konuya el atan Vali İzzettin Küçük, gerekli birimlerle kısa bir sürede görüşüp sorunun çözüleceği müjdesini verdi. Günümüz koşullarında böylesi bir kirliliğe müsaade edilemeyeceğinin altını çizen Küçük, “İçerisinden geçmekte olan 52 köyün arazisine de zarar veren bu kirliliğin en kıza zamanda giderilmesi için gerekli çalışmaları zaman kaybetmeden başlatacağız” dedi.
 
1000
icon
Aykut 8 Eylül 2016 14:58

İnşallah

0 0 Cevap Yaz
Erol 8 Eylül 2016 13:20

Çok şükür içinde yaşayınca bir süre sonra normal görmeye başlayan yetkilileri uyarmak için görmeyi bilen gerçek gözü açık bir vali nasip etti.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat