Bursa’nın şoför Nebahat ablası

Bursa 10 Ekim 2016 19:59
Videoyu Aç Bursa’nın şoför Nebahat ablası
A
a

Kestel’de yaşayan ve 10 yıldır TIR kullanan 40 yaşındaki Ayşen Akçay, küçük yaşlardan bu yana hayalini kurduğu Burulaş’ta otobüs şoförlüğünü yapmak istiyor.

İki çocuk annesi 40 yaşındaki Ayşen Akçay, 10 yıldır TIR şoförlüğü yapıyor. Akçay, “Bakışlar çok farklı ama genelde olumlu olarak bakıyorlar. Camı açıp da ‘Helal olsun abla sana, devam et’ diyorlar” şeklinde konuştu.
Kestel’de yaşayan, 1’i evli iki çocuk annesi 40 yaşındaki Ayşen Akçay, çalıştığı fabrikada yaklaşık 10 yıldır TIR kullanıyor. Motosiklet ve iş makinesi dışında tüm sınıflardaki ehliyetlere sahip olan Akçay’ın küçük yaşlardan bu yana gerçekleştirmek istediği tek bir hayali var. Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği’nde otobüs şoförlüğü yapma hayali kuran Akçay, bu konuda da Bursa’da kadınlar için öncülük yapmak istiyor. İki çocuk annesi Akçay, trafikte TIR kullanırken karşılaştığı diğer erkek sürücülerden de büyük destek aldığını söylerken, acemi olduğunu düşündüğü diğer kadın sürücülerden bazen kaçtığını da itiraf ediyor. Çocukluktan beri şoförlük hayalinin bulunduğunu söyleyen Akçay, “Bu hayalimin üstüne gittim. Başvuracağım mercilere başvurarak gerekli belgelerimi aldım. 10 senedir TIR kullanıyorum. Trafikte zorluklarını yaşıyorum. Bakışlar çok farklı ama genelde olumlu olarak bakıyorlar. Camı açıp da ‘Helal olsun abla sana, devam et’ diyorlar. Ben de el sallıyorum. Benim tek hayalim Buruluş’a girmek ve otobüs şoförü olmak. Başka bir hayalim olmadı. İnşallah olur diye düşünüyorum. Kadın şoförlerden bazen ben bile kaçıyorum. O tabuları bu şekilde yıkmak gerekiyor diye düşünüyorum. Bursa’da benim gibi ehliyet sahibi bayanlar da varsa onları da tanımak isterim” dedi.
“TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU”
Otobüs şoförlüğü yapmak için başvurmadığı yer kalmadığını ifade eden Akçay, “Yanımda olan arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. ‘Kadından şoför olmaz’ diye bir tabuyu kırmak istiyorum ben. Nilüfer Belediyesi’nde çalışan bir kadın var. Onu gördüğümde tüylerim diken diken oldu. Kendisini tebrik ediyorum. Bursa’da kadınlar için servis şoförlüğünün öncülüğünü yapanlardan. İnşallah ben de böyle güzel bir şeye öncülük yapabilirim” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat