Loading...

Bursa Uludağ Üniversitesi'nde birçok fakültenin genel sekreteri görevinden alındı

Bursa 26 Eylül 2017 13:29
Videoyu Aç Bursa Uludağ Üniversitesi'nde birçok fakültenin genel sekreteri görevinden alındı
A
a

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Sekreteri Tahir Göklü görevinden alındı. Rektör Yusuf Ulcay'ın Tahir Göklü'yü Fakülte Dekanı Prof. Dr. Selim Gürel'in bilgisi olmadan keyfi bir şekilde görevden aldığı belirtiliyor.BÜROKRATLAR KURUM KÜLTÜRÜNÜ VE TARİHİNİ İYİ BİLİRLER

Yazılı bir açıklama yapan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal "Tahir Göklü Tıp Fakültesi Genel Sekreterliğini 17 yıldır başarıyla yürüten bir bürokrattır. Tahir Göklü'nün görevden alınmasıyla Tıp Fakültesine büyük bir darbe yapılmıştır. Görevden alınması çok büyük bir haksızlık olduğu gibi, Tıp Fakültesinin kurumsal hafızası açısından da büyük bir kayıptır. Rektör, dekan ve yardımcıları gelir geçer, ancak bürokratlar kalıcıdır ve kurum kültürünü ve tarihini iyi bilirler.

YUSUF ULCAY REKTÖR OLARAK KALDIKÇA ÜNİVERSİTENİN İLERLEMESİ MÜMKÜN DEĞİL
Yusuf Ulcay rektör olarak kaldıkça, Uludağ Üniversitesinin ilerlemesi mümkün değil. Kendisine rektörlük yetmemekte, ilave olarak Hukuk Fakültesinin Dekanlığını da yürütmektedir.

ÜNİVERSİTEDE TÜM GÖREVLER VEKALETEN YÜRÜTÜLÜYOR
Tıp Fakültesi Sekreteri Tahir Göklü'nün yanı sıra birçok fakülte sekreteri de görevlerinden alınarak başka fakültelere sekreter vekili olarak atandılar. Üniversitede tüm daire başkanlıkları ve dekanlıkların büyük çoğunluğu da vekaleten yürütülmektedir. Bürokrasinin vekaleten yürütülmesi, aslında hemen hiçbir işin doğru dürüst yapılmaması anlamına gelmektedir."
 

Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat