Bursa Valisi Küçük ve eski Bakan Ala 'Türk Kartalı'nı inceledi

Bursa 20 Kasım 2016 14:42
Videoyu Aç Bursa Valisi Küçük ve eski Bakan Ala 'Türk Kartalı'nı inceledi
A
a

Bursa Valisi İzzettin Küçük ve eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Bursalı Gökçen grubun Alman uçak firması Aquila’yı satın alarak Türk markasına dönüştürdüğü uçağı inceledi.

Bursa Yenişehir Havaalanı'nda yapılan lansman tanıtımına eski İçişleri Bakanı Efkan Ala,  Bursa Valisi İzzet Küçük, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı  Adnan Kamil ve çok sayıda davetli katıldı.
“TÜRKİYE’NİN 2023 HEDEFLERİ VAR”
B Plas Üst Yöneticisi Celal Gökçen, gelen konuklara uçak hakkında bilgiler verdi. Gökçen, "Almanya’da ürettiğimiz uçaklarımızdan bir tanesini buraya getirdik. Görmek ve inceleme şansımız olacak" dedi.
“ İLK 10 EKONOMİ ARASINA GİRECEĞİZ”
Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala ise, “Türkiye’nin 2023 hedefleri var. Yüksek teknoloji konusunda bizim teşviklerimiz var. Türkiye bu yüksek teknolojik ürünlere sahip olmayı arzu ediyor. İlk 10 ekonomi arasına öyle gireceğiz” diye konuştu.
“BURSA’NIN HAVACILIK SEKTÖRÜNDE TÜRKİYE’NİN MERKEZİ OLMA YÖNÜNDE DE BİR ADIMDIR"
Bursa Valisi İzzet Küçük ise, "Havacılık sanayinde bir Gökçen çalışması var. Onun bir parçası bu. Bursa’nın havacılık sektöründe Türkiye’nin merkezi olma yönünde de bir adımdır" açıklamasını yaptı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat