Loading...

Bursa’ya panoramik keşif

Bursa 19 Kasım 2017 12:33
Videoyu Aç Bursa’ya panoramik keşif
A
a

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile birlikte Bursa’da devam eden ve planlanan yatırımların yanı sıra trafikte sıkıntı yaşanan bölgeleri havadan inceledi.

Göreve geldiği günden bu yana Bursa’da yaşanan sorunların tespitine ve bunların çözümüne yönelik hummalı çalışmalar yapan Aktaş, geçtiğimiz hafta metronun en yoğun olduğu saatlerde incelemelerde bulunarak, vatandaşların taleplerini dinlemesinin ardından, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile devam eden ve planlanan yatırımları havadan inceledi. Bursa Büyükşehir Belediyesinin devam eden ve yeni planlanan yatırımları hakkında Çavuşoğlu’na bilgi veren Aktaş, helikopterle bir saat süren inceleme sonrasında yaptığı açıklamada, “Bursa, hızla büyüyen bir şehir. Bursa’da sokağa çıktığınızda kime sorarsanız sorun ilk madde ulaşım, trafiğin durumu, toplu ulaşımın kalitesi, hızı ve fiyatı ile ilgili sıkıntıdan bahsediliyor. Ayrı ayrı değerlendiriyoruz. Bursa’ya, genel bir fotoğrafa dikey olarak da bakalım istedik. Faydalı bir gezi oldu. Notlarımızı aldık, insanımızın hayatını kolaylaştıracak çalışmalarla yeni dönemin farkını hissettireceğiz” dedi.
Aktaş, yapılan çalışmaların olumlu etkilerinin olacağını ifade ederek, “Bugün ve bundan sonra yapılacak çalışmalar da uzun yıllar olumlu etkilerini hissettirecektir. Hem merkezi hükümet imkanlarını, hem Büyükşehir Belediyesi imkanlarını ve hem de hayırseverler, yap-işlet-devret ve iş adamları imkanlarını kullanacağız, hep birlikte adım atacağız” ifadesini kullandı.“Cumhurbaşkanımız ile paylaşacağız”

Aktaş, Bursa için verimli adımlar atılacağını belirterek, “Bugüne dek tespitlerim vardı ama bizatihi görmek de iyi oldu. Bu incelememizin ardından, şehrin doğusundaki, çalışması durdurulan İsabey Katı Atık Toplama İstasyonu, Vakıf’taki 250 dönümlük park, Kestel’deki su fabrikası olduğu alan, şehrin batısındaki kentsel dönüşüm ve Nilüfer’deki durumu, stadyum ve Acemler civarındaki yoğun trafik sirkülasyonundaki sıkışıklıkları, kuzey ve güney hattındaki T2 hattı ve buna bağlantılı yolların durumunu genel anlamda değerlendirdik. Aldığımız notları bir bir hayata geçirmek durumundayız. Bu izlenimlerimizi Cumhurbaşkanımızla da paylaşıp inşallah Bursa’yı layık olduğu yere daha fazla götürmek adına el birliğiyle, hükümet ve yerel idare olarak büyük bir güç birliğiyle hareket edeceğiz. Bursa’nın yarınları daha güzel olsun” diye konuştu.“Öncelik ulaşım”

Tüm Bursalıları her zaman istişareye davet eden Aktaş, ulaşımla ilgili atılacak adımlardan bahsettiği açıklamasında, “Programda olan kavşaklar, ulaşım dairesi ile revize edilen kavşaklar, genişletmeye çalıştığımız yollar var, fayda maliyet analizi de yapıyoruz. Sadece ulaşım odaklı havadan bir inceleme daha yapacağız” diyerek, BURULAŞ ve Ulaşım Dairesi ile beraber hayata geçirilmesi planlanan yeni bir çalışmayı da yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacaklarını anlattı.
Aktaş, Bursa’da ulaşımın önemine vurgu yaparak, “Bursa, ulaşımı konuşuyor, trafiğin yoğunluğunu, ulaşımın kalitesini, toplu ulaşımın fiyatını Bunlarda iyileştirmeler yapılması lazım, tabii ki plan dahilinde İndirim yapacağımızı söyledik. Bursa gibi hızlı büyüyen yoğun şehirlerde trafik maalesef kaçınılmaz bir gerçek ama yapacağımız uygulamalarla bunu minimilize etmek lazım. Sabah, akşam ve hafta sonu belirli saatlerin pik saatler olduğunu unutmamak lazım. Kesinlikle yapılabilecek önemli dokunuşlar ve hamlelerimiz olacak” şeklinde konuştu.Kaynak : İHA
1000
icon
Gülay Karabulut Akbaba 19 Kasım 2017 14:49

Sayın Başkanım öncelikle hayırlı olsun Hamitler Tokiyede el atsanız mahrumiyet bölgesi 928 hane var her evde 2 aracı olanlar var çarptığımızda 1856 araç yapıyo Hakan yutkan lisesine çevre yolu çok yakın oradan yalova yoluna izmir mudanya yoluna ek bir yol açılırsa trafik çok rahatlatacak ulaşım sıkıntı şehir merkezine giden 40 H otobüs akşam 8.15 te son dershaneye giden çalışan kesim sıkıntı çekiyor saatlerin uzatılması ricamız 3.sorun üniversiteye terminale araç yok öğrenci ve hasta yakınları çok zorluk çekiyor.Bilgi evi,kütüphane,spor kompleksi yüzme hanımlar ve çocuklara 4.halk evi cenaze tazeyelerini kabulü gibi düğün cemiyetlerinin kabul edildiği bir belediye binası 8 yılık bir yerleşim yeri hiç bir çalışma yapılmamıştır Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat