Bursa'ya yeni cazibe merkezi

Bursa 20 Kasım 2016 17:48
Videoyu Aç Bursa'ya yeni cazibe merkezi
A
a

Osmangazi Belediyesi tarafından Demirtaş semtinde başlatılan meydan ve kültür merkezi çalışmaları sürüyor.

 Osmangazi Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Osmangazi  Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Erdönmez  ile Demirtaş'taki meydan ve kültür merkezi projeleri uygulama alanında incelemelerde bulundu. Demirtaş'ın, imar planlarının uygulanmasıyla Bursa  ve Osmangazi'nin en hızlı ve planlı büyüyen yerleşim yerlerinden biri olduğunu ifade eden Dündar, şunları kaydetti:
“GÜZEL BİR MEYDAN OLACAK”
 "Son 5-6 yıl içerisinde nüfusu 12 binlerden 70 binlere yükseldi. Bizler de Demirtaş'ın bu gelişimine paralel olarak bölgeye ciddi yatırımlar yaptık.    Kapalı Yüzme Havuzu ve  Spor Kompleksi, Atıcılık ve Trap Tesisleri bunlardan bir kaçı. Şimdi de Demirtaş'a yakışan, Demirtaş'a yepyeni bir kimlik  kazandıracak meydan ve kültür merkezi projemizi hayata geçirmek için büyük bir hızla çalışıyoruz. Tamamlandığında vatandaşlarımızın birlikte vakit geçirip, çeşitli sosyal aktiviteler gerçekleştirilebilecekleri güzel bir meydan olacak."
“BURSA’MIZIN OSMANGAZİ'MİZİN YENİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK"
 Dündar, Meydan ve Kültür Merkezi Projesinde inşaat çalışmalarının büyük bir hızla devam etiğini dile getirerek, "Zemindeki çalışmalar  tamamlanarak çevre duvarlarının yapımına başlandı. Yakın zamanda da Bakanımızın da katılımıyla burada bir tören gerçekleştireceğiz.  Demirtaş,  yapılan meydan, yeni hizmet binaları ve camisiyle yepyeni bir görünüme kavuşacak.  Bursa’mızın Osmangazi'mizin yeni cazibe merkezi olacak"  ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat