Loading...

BUSED ÇALIŞMALARINA FARKINDALIKLARLA BAŞLADI

Bursa 8 Mart 2018 22:30
Videoyu Aç BUSED ÇALIŞMALARINA FARKINDALIKLARLA BAŞLADI
A
a

79 gün gibi kısa bir sürede kurulan 63 üyesi bulunan Bursa Sürücü Eğitmenleri Derneği ilk yönetim kurulu toplantısını icra ederek idari kurul atamalarını gerçekleştirdi.

7 kurucu toplamda 63 üyesi bulunan Bursa Sürücü Eğitmenleri Derneği (BUSED)  ilk yönetim kurulu toplantısını icra ederek idari kurul atamalarını gerçekleştirdi. Gazetemize açıklamada bulunan Bursa Sürücü Eğitmenleri Derneği (BUSED) Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yaşar Elmas derneğin kuruluş amaçlarından söz etti. Elmas, “Derneğimiz 63 üyeden oluşan ve 79 gün gibi kısa bir sürede kurulan bir dernektir. Amacımız mevcut sistemdeki aksaklıkların tespit edilip, giderilmesi aşamasında üzerimize düşen sorumluluğun farkında olup ve bu sorumluluk anlayışı içinde şeffaf bir yönetim anlayışıyla özel eğitim kurumları çalışanları ve milli eğitim müdürlüğü ayrıca bakanlığı nezdinde köprü olduğumuzu ve olmaya çalıştığımızı söyleyebilirim.  Sürücü kurslarında direksiyon usta öğreticilerinin sorunlarına vakıf olduğumuzu ve kurs işverenleri ile yöneticileri arasındaki iletişimsel her türlü mekanizmanın çalıştırılarak elimizden geldiğince devrede olacağımızın da altını çizmek istiyorum. Farkındalık oluşturmak üzere her bir direksiyon usta öğreticisinin görev ve sorumluluk anlayışının farkında olması gerektiğini ve yüksek bir standart oluşturmak adına tüm dernek üyelerinin buna göre hareket etmesini beklediğimizi ve sorunları hep birlikte aşacağımızı da ayrıca ifade etmek istiyorum” dedi. Sosyal hakların ve özlük haklarının ilgili kurumlarla iletişime geçilerek kayıtsız kalınmayacağını ifade eden başkan Elmas yapılması beklenen çok işin kendilerini beklediğini ayrıca da farkında olduklarını bir ve beraber olduklarında bu sorunları ortadan kaldıracaklarına inandıkları için dernek adı altında tek yumruk olmalarının önemine dikkat çeken ve çıktıkları bu zorlu ama meşakkatinin meyvesini zaman içinde alacak olmalarından adı gibi emin olduğunu söyledi.“SORUMLULUKLARIN FARKINDA VE BİLİNCİNDEYİZ”
 Dernek Genel Sekreteri Seyithan Oymacı’da çalışmaların tüm yurt genelinde emsal örnekler oluşturacağından sorumluluklarının farkında ve bilincinde olduklarını söylerken,” Meslek hayatımın yirmi altı yılındayım. Bursa’da dernek oluşum aşamasında yönetim kurulu üyelerinin gece gündüz demeden çabaları neticesinde kurulan sivil toplum örgütü ve dernek çalışmalarının on dört yıl İzmir’de on iki yıl Bursa’da icra ederek tecrübelerimi hizmet verdiğim yıllardan aldığımı söyleyebilirim. Bu tür oluşumların toplum hayat standardını yükseltmeye yönelik olduğunu herkese anlatmak gerektiğini anlaşılması durumunda problemlerin daha hızlı çözüleceği sorumluluk anlayışının daha özümsenecek hale geleceği aşikârdır diye düşünüyorum. Derneğin faaliyetlerinin detaylandırılıp başlanmış hiçbir işin yarım bırakılmadan sonuna kadar takipçisi olacağız. Birde eğitmenler adına şunları söylemek isterim ki ücret, eğitim ve trafik konularında bazı sorunlar yaşıyoruz. Yasada belirtilen haklarımızın verilmesini ve direksiyon eğitmenlerinin statüsünün belirlenmesini istiyoruz. Bu konularda iyileştirmeler yapılması adına da yetkililere sesleniyor ve bizlerde dernek olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye anlattı.
 
Kaynak : Merve ÖZDEMİR/ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat