BUSKİ’den köylere içme suyu deposu

Yenişehir 14 Kasım 2016 18:53
Videoyu Aç BUSKİ’den köylere  içme suyu deposu
A
a

Yenişehir’in köylerine BUSKİ tarafından içme suyu depoları yapılıyor. Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Kırsal yerleşim alanlarının önemli eksikleri böylece tamamlanıyor. Sağlıklı içme suyu için su depolarının yerine yenileri inşa ediliyor” dedi.

BUSKİ’nin ilçeye bağlı 6 köyde yeni içme suyu depoları ve kanalizasyon şebekesi yaptığını belirten Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Kırsal yerleşim alanlarının önemli eksikleri böylece tamamlanıyor. Sağlıklı içme suyu için su depolarının yerine yenileri inşa ediliyor” dedi.
Başkan Süleyman Çelik, Akçapınar, Söylemiş, Subaşı, Mahmudiye ve Papatya kırsal mahallelerindeki 50 ila 100 ton kapasiteli su depolarının yerine 200’er ton kapasiteli yeni depolar inşa edildiğini söyledi. Çelik, “Depoların kaba inşaatları bitirildi. İncirli Mahallesi'nde ise yeni depo için temel çalışmasına başlandı. BUSKİ’nin 6 mahallede gerçekleştirdiği bu çalışmaların toplam tutarı 900 bin TL’yi buldu. Yeni yapılan su depoları önümüzdeki yıl kullanılmaya başlanacak” diye konuştu.
1000
icon
Hikmet alb 14 Kasım 2016 19:31

KOVA İLE SU TAŞIYAN KÖYLERİ UNUTMAYALIM

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat