BUSMEK'ten esnafa kazanım

Mudanya 20 Kasım 2016 14:50
Videoyu Aç  BUSMEK'ten esnafa kazanım
A
a

BUSMEK Mudanya Kurs Merkezi, kursiyerleri sosyal faaliyetleri dışında yaptıkları çalışmaların satışından elde ettikleri gelirleriyle aile bütçelerine katkıda bulunurken, esnafın da yapıkları malzeme alışverişleriyle kazanım sağlıyor.

Her yıl verdiği eğitimlerin yanı sıra düzenlediği sergilerle de büyük takdir toplayan Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) bu yıl da Mudanya Kurs Merkezinde 200 öğrenciyle 13 branşta eğitim vermeye başladı. Eğitimlerin tamamı Mudanya Kurs Merkezinde14 guruptan oluşan sınıflarda hafta içi her gün verilirken, çalışmaların sonunda meydana çıkan eserler çeşitli zamanlarda, sergilenerek halkın beğenisine sunuluyor.
“KURSİYERLERİMİZİN TÜKETİRKEN ÜRETMELERİ TOPLUMA FAYDA VE KATKI SAĞLAMALARIDIR"
Aynı zamanda yapılan bu çalışmaları sosyal sorumluluk projesi olarak olarak da değerlendiren kurs  Müdiresi Münire Eryıldız, "BUSMEK Mudanya Kurs Merkezi olarak ağustos ayından bu tarafa bin kişiye yakın başvuru aldık. Bu müracaatlardan 300 kadar öğrencimizi kabul edebildik. 13 branş, 14 gurup halinde yapılan yerleştirmeler sonucu eğitim almaya başladılar. Burada bizi en mutlu eden şey, kursiyerlerimizin sosyal fayda üretmelerinin dışında kırtasiye, tuhafiye, cam ve çerçeve işleri yapan diğer esnaflarımıza iş imkanı sağlamaktadır. Bu bizi çok mutlu etmekte olup, kursiyerlerimizin tüketirken üretmeleri topluma fayda ve katkı sağlamalarıdır" dedi.
TOPLUMA FAYDALI OLMAKTAN DUYDUKLARI MEMNUNİYETİ DİLE GETİRDİLER
Çalışmalarını büyük titizlikle sürdüren kurs çalışanları ve öğrencileri yaptıkları çalışmalar sonunda topluma faydalı olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, kur öğretmenleri ve Müdireleri Münire Yıldız’a teşekkür ettiler.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat