BÜYÜK BAYRAM BÜYÜK COŞKU

Bursa 29 Ekim 2016 17:46
Videoyu Aç BÜYÜK BAYRAM BÜYÜK COŞKU
A
a

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Bursa’da da renkli görüntülere sahne oldu.

Vali Küçük, “93 yıllık cumhuriyet çınarımız hala mazlumların altında barındığı, sığınacak bir gölgelik olmaya devam etmektedir” dedi.
  
CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ
Cumhuriyet'in kuruluşunun 93. Yılı, yurt genelinde olduğu gibi Bursa'da da törenlerle kutlandı. Atatürk Anıtı'ndaki törenin ardından, binlerce Bursalı, Heykel Caddesi'nden Cumhuriyet Caddesi'ne kadar Cumhuriyet için yürüdü. Kutlamaların ilk Heykel'deki Tarihi Valilik binasında gerçekleştirildi.
HALKIN HÜKÜMETİ CUMHURİYET
 Ardından, Atatürk Caddesi'ndeki tören alanında Vali İzzettin Küçük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tören aracıyla vatandaşları selamladı. Vali Küçük, törendeki konuşmasında, cumhuriyetin en güzel tarifini, 'Milli egemenlik esasına dayanan halk hükümeti cumhuriyettir' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptığını belirtti.
SIĞINILACAK BİR GÖLGE
Büyük Önder Atatürk'ün kurduğu cumhuriyetin, Türkiye'nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin en önemli güvencesi olduğunu kaydeden Küçük, “Gururla ifade etmek isterim ki 93 yıllık cumhuriyet çınarımız hala mazlumların altında barındığı, sığınacak bir gölgelik olmaya devam etmektedir" diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat