Büyük projede temel yılsonu

Gemlik 14 Kasım 2016 19:09
Videoyu Aç Büyük projede  temel yılsonu
A
a

Gemlik Belediyesi’nin Cihatlı Mahallesi'ne yapacağı 970 konutluk projenin ilk etabının temeli yıl sonunda atılacak. 158 konut ve 8 dükkânlı ilk etabın ihalesini imzalayan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Gemliklileri uygun şartlarda ev sahibi yapacağız” dedi.

Gemlik’te toplu konut hamlesi başlatıldı. Gemlik Belediyesi’nin Cihatlı Mahallesi'ne yapacağı 970 konutluk projenin ilk etabının temeli yılsonunda atılacak. 158 konut ve 8 dükkânlı ilk etabın ihalesini kazanan Dikici A.Ş. ile belediye arasında protokol imzalandı. Belediye Başkanı Refik Yılmaz, 6’şar katlı, asansör ve kaloriferli dairelerin sosyal donatı alanları, ticaret merkezi, okul, cami, bisiklet yolu ve spor kompleksleriyle destekleneceğini vurgulayarak, “Gemliklileri uygun şartlarda ev sahibi yapacağız. İlk etap inşaat çalışmalarının temelini aralık ayı içinde atacağız” dedi.
17 BİN BAŞVURU VAR
Yeni Gemlik’in temellerini atacak duruma geldiklerini vurgulayan Refik Yılmaz, toplu konut için belediyeye 17 bin kişinin müracaat ettiğini belirterek, “HalkıMIZI uygun şartlarda ev sahibi yapmayı hedefliyoruz. Gemliklilere modern ve sıcak yuvalar, komşuluk ve sosyal ilişkilerin güçlü olduğu binalar yapmak istiyoruz. Zemin çok uygun olmasına rağmen, 10-12 katlı binalar yerine 6’şar katlı binaları uygun gördük” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat