Büyükşehir Bayrama Hazır

Bursa 8 Eylül 2016 12:40
Videoyu Aç Büyükşehir Bayrama Hazır
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Vatandaşların Huzurlu Bir Bayram Geçirmeleri İçin Gerekli Tedbirleri Aldıklarını Söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmeleri için gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.
Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşların huzur içinde bir bayram geçirmeleri için seferber olduklarını ifade eden Başkan Recep Altepe, “Belediyemiz bütün birimleriyle bayram boyunca halkımıza hizmet vermeye devam edecek. Vatandaşlarımızın güzel bir bayram geçirmesi için gerekli tedbirleri aldık. BURULAŞ Genel Müdürlüğü, BursaRay seferlerini sürdürecek. Otobüs seferlerine de aynı şekilde devam edilecek. Arife günü ile kurban bayramının 1. ve 2. günleri 10.00 ile 18.30 saatleri arasında 2 otobüs, Kent Meydanı ile Hamitler Mezarlığı arasında vatandaşları ücretsiz taşıyacak. BUDO’nun da normal seferlerine devam edeceği kurban bayramında vatandaşlar ulaşımla ilgili her türlü talep ve şikayetlerini 444 99 16 numarasıyla ulaşım hattına bildirebilecekler” dedi.
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı da nöbetçi ekip bulunduracak. Denetimlerini sürdürecek olan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na 716 33 00 ve ALO Belediye 153 no’lu telefonlara başvurulduğu takdirde vatandaşlara yardımcı olunacak. Bayram öncesi ve süresince (12 - 15 Eylül tarihlerinde), vatandaşlardan şahsen veya 716 33 00 - 261 52 40 - 444 16 00 ve Alo Belediye 153 No’lu telefonlara gelen öneri ve şikayetleri anında değerlendirmek üzere yaya ve motorize ekipler oluşturuldu. Ayrıca şehir içerisinde toplu taşıma hizmeti veren özel halk otobüsleri, minibüs, taksi ve dolmuşlar ile seyahat eden yolcuların her türlü mağduriyet ve şikayetlerinin giderilmesi maksadıyla Terminal Zabıta Amirliği’nde yeterli sayıda personel görevlendirilecek.
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, bayramda her türlü itfaiye hizmeti ve yangın ihtimaline karşı, 46 ayrı grupta 490 personel ve 102 araçla görevini sürdürecek. Vatandaşlar, ihtiyaç duyulması halinde itfaiyenin 110 numaralı yangın ihbar hattına ulaşabilecek.
BUSKİ Genel Müdürlüğü’nün bakım ve onarım ekipleri de kurban bayramında hizmet verecek. Vatandaşlar, su ve kanalizasyonla ilgili her türlü şikayetlerini 185 no’lu telefona bildirerek, yardım isteyebilecekler. Bayramda Mezarlıklar Şube Müdürlüğü de defin işlemlerini aralıksız sürdürecek ve mezarlıklar ziyarete açık olacak.
Veteriner Hizmetleri de bayram nöbetinde
Belediye Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinin yanı sıra 17 ilçede kurulan kurban satış alanlarında ve adaklık kurban satım yerlerinde gerekli ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürecek. Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde kurban bayramının 1. günü nöbetçi veteriner hekim, bayramın 2 ve 3. günlerinde de icapçı veteriner hekimler görev yapacak. Kurban etlerinden şüphe eden vatandaşlar, etlerini Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi, Çevre Yolu Caddesi No:1’deki Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne götürüp tahlil yaptırabilecek.
Belediyenin bazı birimlerinin telefonları şöyle: Alo belediye 153, BUSKİ 185, itfaiye 110, zabıta 716 33 00, Mezarlıklar Müdürlüğü 188, ulaşım hattı 444 99 16.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat