Büyükşehir Belediyesi, 30 Metrelik yol için 81 milyon harcıyoruz

Bursa 15 Eylül 2016 18:41
Videoyu Aç Büyükşehir Belediyesi, 30 Metrelik yol için 81 milyon harcıyoruz
A
a

Başkan Altepe, kamulaştırmasına 66 milyon, yol yapımına ise 15 milyon lira harcanacak 30 metrelik yolun Bursa trafiğine büyük bir nefes aldıracağını söyledi.

 Bursa’nın yaşanabilir ve ulaşılabilir bir kent olması için çalışmalarını hızla sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 30 metrelik yolda Çelebi Mehmet Bulvarı’nın devamında açılan Murat Hüdavendigar Bulvarı’nın kısa sürede tamamlanacağını söyledi.
 
Bursa’yı eserleriyle geleceğe taşırken kent içi ulaşıma da nefes aldıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 30 metrelik yolun 2. etabında devam eden çalışmalarda incelemelerde bulundu. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da katıldığı incelemede, daha ulaşılabilir Bursa için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Başkan Altepe, metro ve tramvay hatlarının yanı sıra köprü ve kavşak imalatlarıyla kent içi trafiğin rahatlamasını hedeflediklerini de belirterek, yatırım bütçesinin 3’te 2’sinden fazlasının kent içi ulaşıma harcandığını hatırlattı.
181 BİNA YIKILDI
Bursa’nın, yeni yollar ve caddelerin açılmasında örnek olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Bursa’da her iş günü ortalama bir binayı yıkarak kenti yaşanabilir hale getirmeye çalışıyor ve bu binaların yıkılmasıyla da yeni yollar açıyoruz. Hüdavendigar Bulvarı, Yalova Yolu dediğimiz İstanbul Caddesi’nden Gökdere’ye kadar, Osmangazi İlçesi’nde Küçükbalıklı, Altınova ve Atıcılar mahalleleri arasında bulunan bu 2,5 km’lik yolda tam 181 bina yıkıldı. Burada 66 milyon TL (66 trilyon) kamulaştırma bedeli harcandı. Şimdi artık yol yapım çalışmalarına da başlandı” diye konuştu.Başkan Altepe, altyapısıyla yol yapım çalışmasının yaklaşık 15 milyon TL tutacağını da ifade ederek, “Bu 2,5 km’lik yol tümüyle 81 milyon TL’ye mal olmuş oluyor. Beşyol’da yapılacak yonca kavşağının da hazırlıkları başladı.
TAMAMLANMA AŞAMASINDA
Kısa sürede orada da imalat başlayacak ve Hüdavendigar Bulvarı ile İstanbul Caddesi’nin batı tarafı olan Fatih ve Çirişhane mahallelerinin bulunduğu Çelebi Mehmet Bulvarı, Beşyol Kavşağı ile bütünleşecek. Yaklaşık 11 milyon TL (11 trilyon) de oraya harcanacak ve toplamda çalışaların bedeli 92 milyon TL’yi bulacak” dedi. Murat Hüdavendigar Bulvarı’nın tamamlanma aşamasına geldiğini kaydeden Başkan Altepe, “Burada artık son çalışmalar yapılıyor, asfalt yapılıyor ve yeni bir bulvar açılıyor. Bursa’yı boydan boya geçen bu yol, gerek Çevre Yolu gerekse mevcut Ankara – İzmir Yolu kullanmadan geçilebilecek. Binaların yapılanmasıyla birlikte 50 m açıklığa ulaşacak olan bulvar, Bursa’mıza prestij katacak” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, Çelebi Mehmet Bulvarı’na yonca tipi Beşyol Köprülü Kavşağı ile bağlanacak olan Murat Hüdavendigar Bulvarı’nın İstanbul Caddesi ile Gökdere arasında ulaşıma nefes aldıracağını ve Bursa’ya prestij katacağını kaydetti.
 
1000
icon
lighthearted 16 Eylül 2016 07:52

şu kadar para harcıyoruz demesiyle anlıyoruz ki fetocan club üyesi bir arkadaşımıza yol işini ihale ettik mesajını gerekli yerlere iletiyor sayın başkan.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat