Büyükşehir çevre çalışmalarına sertifika

Bursa 28 Ekim 2016 16:26
Videoyu Aç Büyükşehir çevre çalışmalarına sertifika
A
a

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, iklim değişikliği alanında yapılan çalışmaları teşvik etmek maksadıyla ‘kentsel karbon ayak izi envanteri veya kentsel sürdürülebilir enerji eylem planlamalarını’ hazırlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni sertifika ile ödüllendirdi.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl 25’incisi düzenlenen ‘sağlıklı kentler için yenilenebilir enerji’ konulu toplantı, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Birlik üyesi belediye başkanları, belediye temsilcileri ve akademisyenlerden oluşan 200 kişinin iştirak ettiği konferansta, Bursa Büyükşehir Belediyesinin iklim değişikliği ve enerji verimliliği konusunda yaptığı çalışmalar Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Nalan Fidan tarafında anlatıldı.
DİĞER BELEDİYELERDE SERTİFİKALARI ALDI
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, kentlerin iklim değişikliği alanında yaptığı çalışmaları teşvik etmek ve örnek olmalarını sağlamak maksadıyla kentsel karbon ayak izi envanteri veya kentsel sürdürülebilir enerji eylem planlamalarını hazırlayan belediyeleri sertifika vererek ödüllendirdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bilecik Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, Kadıköy Belediyesi, Pendik Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi bu alandaki çalışmalarıyla sertifika almaya hak kazandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat