Büyükşehir'den dev yatırım

Bursa 12 Ağustos 2017 21:01
Videoyu Aç Büyükşehir'den dev yatırım
A
a

Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’na Yeniceabat bölgesine bağlayan 2 kilometre uzunluğundaki bulvar çalışmalarında son aşamaya gelindi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, toplam 7 milyon TL’ye mâl olacak bulvarın yıl sonuna kadar trafiğe açılacağını söyledi.

Raylı sistem yatırımlarının yanı sıra her yıl yol projelerine yüz milyonlarca lira kaynak tahsis eden Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç duyulan bölgelere yeni yollar açmaya devam ediyor. Bursa’nın her bir bölgesinde trafik sıkıntısını ortadan kaldıracak projeler birbiri ardına hizmete alınırken, yapılaşmanın hızla arttığı Yunuseli bölgesi yeni bir bulvara kavuşuyor. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’ndan Şükrü Şankaya Okulu’na, oradan da Yeniceabat üzerinden Panayır Köprüsü’ne bağlantı sağlayacak Ova Bulvarı’nda çalışmalar sürüyor.

BURSA NEFES ALACAK

Ova Bulvarı’nda yapılan çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “İnsanlar için her türlü konfor burada düşünüldü. Bu yolla birlikte, güzel bir alternatif güzergah oluşacak. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ile Mudanya bağlantısı da sağlanmış olacak. Her açılan yeni yolla Bursa biraz daha nefes alacak” dedi.
1000
icon
BuRSaLı 15 Ağustos 2017 15:45

Recep Aga çok zaman önce Terminalin etrafındaki arsalardan alıyormuş diye duyuyorduk. Bulvarları kendi arsalarına doğru yapması gayet mantıklı.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat