Cabbar’ı kesmeye kıyamadı…

İnegöl 1 Kasım 2016 13:36
Videoyu Aç Cabbar’ı kesmeye kıyamadı…
A
a

İnegöl’de kasap Faruk Varol, Kurban Bayramı öncesi aldığı ve 'Cabbar' adını verdiği koçunu kesmeye kıyamadı. 'Cabbar'ı 5 aylıkken 10 küçükbaş hayvanla birlikte aldığını belirten Varol, "9 tanesini kestim. Onu kesmeye kıyamadım. Sürekli benim yanımda. Birlikte top bile oynuyoruz" dedi.

İnegöl’de kasaplık ve köftecilik yapan Faruk Varol, Kurban Bayramı öncesinde satmak için 10 küçükbaş hayvan aldı. 9'unu keserek müşterilerine satan Varol, 'Cabbar' adını verdiği koçu, Kurban Bayramı'nda kesmek için tuttu. Cabbar, yanından hiç ayrılmayan ve oyuncu olduğunu söylediği koçu bayramda kesmekten vazgeçti. Fanatik İnegölspor taraftarı olan Faruk Varol, İnegölspor formasını giydirdiği Cabbar'la futbol olması görenlerin dikkatini çekiyor.
“ONSUZ BİR YERE GİDEMİYORUM”
Kapalı bir yerde tutmak istediği Cabbar'ın kendisine ulaşmak için değişik sesler çıkardığını belirten Varol, "Bensiz yerinde durmuyor. Benim yanımda olmak istiyor. İşyerindeki müşterilerimiz de bu duruma alıştı. Her zaman benim yanımda. Onsuz bir yere gidemiyorum" dedi.
AİLEDEN BİRİ
'Cabbar'ın aileden biri gibi olduğunu ifade eden Varol, "Beslemeye devam edeceğim. Çok uyuncu. Bir gün işletmemize gelen müşterilerin topla oynadığı sırada, Cabbar topa koşarak kafasıyla vurmaya başladı. Topa ilgisi olduğunu gördüm. Birkaç deneme yaptım. Baktım attığım topa vurmaya, sürüklemeye başladı. Topun peşine koşuyor, alıp topu bana getirebiliyor. İşletmemizin maskotu oldu" diye konuştu.
ÇOK HAYVAN KESTİM
20 yıldır kasaplık yaptığını aktaran Varol, "Çok hayvan kestim. Ama hayatımda ilk kez Cabbar'ı kesmeye kıyamadım. Cabbar'ı asla kesmeyeceğim" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat