Loading...

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu: “Endüstriyel Kazalarla İlgili Tam Uyum İstiyoruz”

Siyaset 19 Ekim 2017 19:53
A
a
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu, "Bizim burada istediğimiz şey işyerlerinin raporlarını yerinde incelemek. Kurallar anlamında sorun yok. Biz uygulamayı daha etkili, sonuç odaklı, kapsamlı hale getirmek istiyoruz" dedi.
Sarıeroğlu, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşmekte olan Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşmelerine katıldı. Sarıeroğlu, endüstriyel kazalardan bahsederek, "Şu anda hâlihazırda kapsama giren Güvenlik Raporları ile ilgili kapsama giren 630 işyerimiz var. Bunların 321’i üst seviyede, 309’u alt seviyede. Üst seviye, alt seviye ayrımı da, iş yerinde bulunan kimyasalların yoğunluğu ile bağlantılı olarak belirleniyor. 321 işyerinin 268 rapor gelmiş durumda, 165 raporu incelemiş durumdayız. Endüstriyel kazalarla ilgili tam uyum istiyoruz, hedefliyoruz. Cezalarla bu sürecin ötelenmesini istemiyoruz" ifadelerini kullandı.
8 büyük işletmeden örnek veren Bakan Sarıeroğlu, "Bugüne kadar hiç ölümlü iş kazası yaşanmamıştı. 8 işyerinde 10 bine yakın çalışan var. Buralarda sorunumuz iş sağlığı ve güvenliği ötesinde önlemlerin alınması. Bizim burada istediğimiz şey işyerlerinin raporlarını yerinde incelemek. Kurallar anlamında sorun yok. Biz uygulamayı daha etkili, sonuç odaklı, kapsamlı hale getirmek istiyoruz" dedi.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat