Çelik Palas’ın bitirilemeyen çirkin yüzü

Bursa 13 Temmuz 2017 12:33
Videoyu Aç Çelik Palas’ın bitirilemeyen çirkin yüzü
A
a

Bursa’nın önemli konaklama merkezlerinden biri olan Çelik Palas Otel’in atıl durumunda bulunan ek binası yürek kanatıyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla, 1935 yılında mimar Guilio Mongeri tarafından inşa edilen tarihi Çelik Palas Otel, Bursa’ya gelen birbirinden önemli isimleri ağırlamakla kalmayıp adeta kentin bir simgesi haline gelmişti. Özelleştirilmeden evvel Emekli Sandığı’na ait olan ve yaklaşık 30 yıl önce inşaat çalışmalarına başlanan otelin ek binası, yaşanan problemler nedeniyle çürümeye yüz tuttu. Kentin en önemli caddelerinden birinde bulunan ve termal suyu ile artı bir öneme sahip olan Çelik Palas Otel’in bitirilemeyen ek binası, başta Bursa turizmine darbe vururken aynı zamanda kent estetiğine de ayrı bir çirkinlik katmakta.

YENİLEME 2018’DE BAŞLAYABİLİR
Çelik Palas Swiss-Belhotel yetkilileri de yaşanan durumdan rahatsız olduklarını belirterek “İlk olarak şunu belirtmeliyiz ki kaba inşaatı bitmiş ve uzun bir süredir atıl durumda bulunan bina kurumumuzun bünyesinde değildir. Ancak edindiğimiz bilgilere göre inşaat halindeki binayı alan kurum, 2018 yılında çalışmalara başlayarak en kısa zamanda otel olarak Bursa turizminin hizmetine açacaklar” ifadelerini kullandılar.
 
 
Kaynak : KEMAL MERT UZUNSARI / ÖZEL HABER
1000
icon
Koray 30 Nisan 2018 19:59

Bu arazinin mirasçıları var devlet önce hak sahiplerini ortaya çıkarsın yerin değeri yapılan çelik palasın çürüyen binasından daha çok bu inşaat adaletli bir şekilde yapılsaydı oraya orda yıllarca çürümeye terk edilmezdi

0 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat