CHP’den Lozan tepkisi

Mudanya 1 Ekim 2016 18:59
Videoyu Aç CHP’den Lozan tepkisi
A
a

CHP Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman, İsmet İnönü Heykeli'nin bulunduğu Mütareke Anıtı'nda yaptığı basın açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Lozan ile ilgili sözlerine tepki gösterdi.

"Lozan’ı zafer diye yutturdular’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Mudanya'dan yanıt veren CHP'lilerin açıklamasına, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir ve partililer katıldı. CHP İlçe Başkanı Ergül Batman, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun temeli ve tapusu olan Lozan Antlaşması'na giden yolun Mudanya’dan geçtiğine dikkati çekerek, Lozan'ın söylemlerle değersizleştirilmek istenilmesinin Cumhuriyeti tanımamakla eşdeğer olduğunu söyledi.
NE DEĞİŞTİ?
İki ay önce Lozan'ı bir zafer, Cumhuriyetin temeli olarak gösteren kişinin Cumhurbaşkanı'nın kendisi olduğunu belirten Batman, "O günden bu zamana ne değişti" diye sordu. Muhtarlar toplantısındaki basiretsiz açıklamayla hangi değerlerin hedef alındığının açıkça görüldüğünü ifade eden Batman, "Cumhuriyetin mihenk  taşı Mütareke Kenti Mudanya'dan Atatürk’ün, İsmet İnönü’nün ve İstiklal savaşı şehitlerinin anıları önünde saygıyla eğiliyor, İsmet İnönü’ye yapılan bu çirkin saldırıyı nefretle kınıyoruz. Cumhuriyet sayesinde koltuklarında oturanları, Anayasal çerçevede sorumluluğa davet ediyoruz" diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat