Loading...

Cingil, aday adaylığını açıkladı

Bursa 26 Nisan 2018 18:25
Videoyu Aç Cingil, aday adaylığını açıkladı
A
a

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Yurtdışı Teşkilat ve Koordinasyon Daire Başkanı Bülent Hamdi Cingil’den bir açıklama geldi. Cingil, “24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncelikle ülkemize hayırlı olsun.

Ülkemizin geleceği açısından da son derece önemli olan bu seçimde bende bugünden itibaren AK Parti Milletvekilliği için aday adaylığında bulunmak istedim. Tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum ve desteklerinizi bekliyorum” dedi.  

BÜLENT HAMDİ CİNGİL KİMDİR?
Yerel yönetimlerle tanışması, 1999-2004 döneminde Fazilet Partisi’nden girip AK Parti’ye geçtiği Yenişehir Belediye Meclisi Üyeliği ile başladı. Bülent Hamdi Cingil 2001’de AK Parti’nin Yenişehir Kurucu İlçe Başkanı olarak da siyasi sorumluluk üstlendi. 2003 yılında, yani aynı dönem Yenişehir Belediye Başkanı düşürülünce meclisten seçilerek yeni Yenişehir Belediye Başkanı oldu. Cingil bu görevi 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde sandıktan çıkarak sürdürdü. 2 dönemi seçilmiş, yarım dönemi de meclisten çıkan olarak 2.5 dönem Yenişehir Belediye Başkanlığı yaptı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat