Loading...

Çocuklar Yıldırım’da sporla buluşuyor

Yıldırım 19 Temmuz 2017 14:03
Videoyu Aç Çocuklar Yıldırım’da sporla buluşuyor
A
a

Yıldırım Belediyesi, çocuk jimnastik merkezleri ile miniklere spor yapma alışkanlığı kazandırıyor. 

Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü bünyesinde Belediye Spor Kompleksi, Sinandede Kadın Spor ve Cimnastik Merkezi ile Barış Manço Kültür Merkezi’nde yer alan spor merkezinde miniklere hizmet veren çocuk jimnastik merkezleri, Yıldırım’ın miniklerine sağlıklı büyüme imkanı tanıyor. İçerisinde tırmanma duvarları ile temel jimnastik eğitimi aletleri bulunan tesisler, çocukların profesyonel antrenörler eşliğinde spor yapmalarına imkan sağlıyor.
3-10 yaş arası 375 çocuğun yaş kategorisine göre eğitim programları hazırlanırken, Yıldırım Belediyesi tarafından miniklere spor malzemesi desteği de veriliyor. Çocuk gelişimi, çocukları spora özendirme ve beceri kazandırma amacıyla açılan merkezler, ‘Spor Şehri Yıldırım’ hedefi doğrultusunda sporla büyüyen nesillerin inşası açısından büyük önem arz ediyor.

Çocuk jimnastik merkezilerini ve spor tesislerini miniklerin hizmetine sunduklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Sporun, insanların sosyal yaşantılarına da okul ve iş hayatların da doğrudan etki ettiğini görüyoruz. Spor sağlıklı yaşamın en büyük anahtarı. Gelecek nesillerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durarak sağlıklı ve başarılı yetişmelerine katkı vermek için ilçemizde sportif yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Bunu yaparken de tesisleşme anlamında önemli gelişmeler gerçekleştiriyoruz. Öncelikli hizmet gruplarımızda yer alan kadın, çocuk ve gençlerimize yönelik spor merkezlerini Yıldırım’a kazandırıyoruz. Öte yandan Türkiye’nin en büyük spor kompleksini Yıldırım’da inşa ediyoruz. Sağlıklı bir hayatın önemli basamağı olan sporu çocuklarımıza sevdirmek için de Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü’müz bünyesinde profesyonel hocalar eşliğinde kurslar düzenliyoruz” diye konuştu.
Kaynak : IHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat