ÇPL'ye belediye destek verecek

Orhangazi 20 Aralık 2016 19:48
Videoyu Aç ÇPL'ye belediye destek verecek
A
a

Orhangazi Belediyesi, Çok Programlı Lisesinin ihtiyaçları ve eksikliklerini gidermek için kolları sıvadı. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, başkan yardımcısı Necmettin Şahin ve Meclis üyesi Serkan Ateş ile birlikte Orhangazi Çok Programlı Lisesi’ni ziyaret etti. Burada okul müdürü Muhammet Ertürk ve Okul Aile Birliği Başkanı Aytaç Aksel ile yöneticiler tarafından ağırlanan başka

Orhangazi Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan dönüşüm sonrasında Hürriyet Mahallesi’ndeki eski ilköğretim okulu binasına taşınan Çok Programlı Lisesi’nde özellikle fiziki anlamda sıkıntılar yaşandığını belirten Okul Müdürü Muhammet Ertürk, okulun su deposu bulunmadığını ve elektrik tesisatının da yetersiz olduğunu belirtti. Isınma sorununun dış cephe yalıtım ile çözüleceğini belirten Ertürk, okuldaki diğer fiziki ihtiyaçlar ile ilgili başkan Çağlayan’dan destek istedi.

ÇALIŞMALARA BAŞLAYACAĞIZ
Belediye Başkanı Neşet Çağlayan Çok Programlı Lisesi Müdürü ve aile birliği mensuplarını dinledikten sonra okulda yapılması gerekenlerle ilgili bir çalışma yapacakları mesajını verdi. Okul dışında Orhangazi Belediyesi tarafından sürdürülen yol çalışması ve çevre düzenlemesinin yakın gelecekte tamamlanacağını belirten Çağlayan, ayrıca okulun acil öncelikleri ile ilgili planlama yaptıktan sonra çalışmalara başlayacaklarını söyledi.
Okul Aile Birliği Başkanı Aytaç Aksel, ÇPL’de dönüşüm sonrasında öğrencilerde bir düşüş söz konusu olduğunu belirterek, “Biz okulun sınıfları ve okulun diğer fiziki ihtiyaçları ile ilgili bir kampanya başlatıyoruz. Bu kampanya dahilinde sınıfları, sıraları yenileyip her sınıfa öğrencilerin kullanacağı birer dolap yaptırmak istiyoruz. Bu sayede öğrencilerimizin daha iyi bir ortamda eğitim görmelerini sağlamak istiyoruz. Bu konuda belediyemiz ve diğer kurum ve kuruluşların desteğine ihtiyacımız var” dedi.

İLK SINIF BELEDİYEDEN
Başkan Neşet Çağlayan, kampanyaya belediye olarak ilk desteği vereceklerini belirterek, “Bu konuda planlanan sınıfın ilkini biz yapalım. Bu bir örnek teşkil etsin. İlçe genelinde bir kampanya başlatıp sınıfların tamamının yenilenmesini sağlayabiliriz” dedi. Okul Müdürü Muhammet Ertürk, belediyenin her konuda yanlarında olduğunu da belirterek, “Bize sürekli destek olan bir belediye yönetimimiz var. Belediye Başkanımız Neşet Çağlayan’a okulumuza sunduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat