Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa’da yoğun bir güne imza attı

Bursa 22 Ekim 2016 18:42
Videoyu Aç Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa’da yoğun bir güne imza attı
A
a

Ülke güvenliğini ilgilendiren konuları tribünden izlemeyeceklerini belirten Erdoğan, başkanlık sistemi tartışmalarını da, “Hiç kimsenin dışlanmadığı, hiç kimsenin ötekileştirilmediği geleceğin Türkiye'sini beraber kuracağız” sözleriyle değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde yapılan sistem tartışmalarını çok olumlu bulduğunu belirterek, "Türk siyaseti artık bu konuları konuşabilecek tartışabilecek yetkinliğe ulaşmıştır. İnşallah 80 milyon el ele vererek, hiç kimsenin dışlanmadığı, hiç kimsenin ötekileştirmediği geleceğin Türkiye'sini beraber kuracağız" dedi.

SOKAKLARI DAR ETTİNİZ
15 Temmuzda halkın göğsünü uçak ve tanklara siper ettiğini hatırlatan Erdoğan, “İşte siz o gece göğsünüzü siper ettiniz. 241 şehidimiz oldu. 2 bin 194 gazimiz oldu. Ama bu millet düşmedi. Bu vatan düşmedi. İşte bugün hep beraber yine ayaktayız. Sizler o gece öz yurdunuzda parya olmayacağınızı, 1 dolara vatanını satan insan müsveddelerine bu ülkeyi bırakmayacağınızı gösterdiniz. FETÖ ihanet çetesinin çapulcularına sokakları, meydanları, kışlaları dar ettiniz” diye konuştu.
 
"İlk tepkiyi Bursa verdi"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda toplanan binlerce vatandaşa hitap etti. Erdoğan, "Bursa'da yakalanan darbeci albay sayesinde FETÖ'nün ilk delilleri Bursa'dan geldi" diye konuştu.
 
UMUTLARI TÜKENDİ
Demokrasiden, hukuktan ve adaletten asla taviz vermeden, adeta bir kuyumcu hassasiyetiyle çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Erdoğan, “Ne diyorlar? Mağduriyetim giderilsin diye yapılan başvurular var. Sen ne diyorsun ya, ne mağduriyeti? Benim 241 şehidimin ailesinin mağduriyetini kim giderecek?” diye konuştu.

ZALİM VE ACIMASIZLAR
FETÖ’yü çok haysiyetsiz ve namussuz olarak niteleyen Cumhurbaşkanı, “Katil oldukları kadar zalim ve acımasızlar. Mücadeleyi kendimiz ve milletimiz için değil, gelecek nesillerin huzuru için yapıyoruz. Biz nefsî değiliz. Biz bu konuda hasbîyiz. Bu örgüt nefsî. İnsanların paralarını, pullarını nasıl çekip aldılar" görüşlerine yer verdi.

İNANCIMIZ İÇİN DE TEHDİT
FETÖ'nün giderek sapkınlaşan anlayışıyla inancımıza da en büyük tehdit olduğunu söyleyen Erdoğan, "Adam kendini Mehdi ilan ediyor. Bunların vagonları, uydusu durumunda olanlar, (O bize şah damarından yakındır) diyor. Bu ifade, küfürdür, küfür. Bu şirktir. Bize şah damarından daha yakın olan sadece ve sadece Rabbimizdir” dedi.
 
GEREĞİNİ YAPACAĞIZ
Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekatına ilişkin konuşurken, "Şimdi El Bab, ama 'oraya inmeyin' diyorlar. Mecburuz, ineceğiz. Niye? Çünkü burada terörden arındırılmış bir bölgeyi hazırlamamız lazım. Koalisyon güçleri, eğer beraber hareket etmeye hazır olurlarsa Rakka'da da DEAŞ'a karşı gereğini yapacağız” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat