Loading...

DAHA KAÇ KİŞİ ÖLECEK?

Bursa 16 Ağustos 2018 00:48
Videoyu Aç DAHA KAÇ KİŞİ ÖLECEK?
A
a

İMO Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, “Hazırladığımız teknik rapora ve tüm uyarılarımıza rağmen iyileştirmeler yapılmadan kullanılmaya devam edilen Uludağ Yolu İnkaya - Dobruca bağlantısı daha kaç kişiye mezar olacak?” diye sordu.

Uludağ’ı gezmeye giden öğrencileri taşıyan otobüs, dönüş yolunda virajı alamayınca devrildi. Devrilen otobüste bulunan 1 öğrenci hayatını kaybederken, 37 öğrenci ise yaralandı. İMO Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, 2014 yılında açılan yolda 2 ay sonra kazalar yaşanmaya başladığını hatırlatarak, “Yaşanan kazaların en önemli sebebi yolun gerekli standartları sağlamaması” dedi.
 
UYARILAR DİKKATE ALINMADI
Albayrak, “Yaşanan ölümlü kazaların ardından yol, otobüs ve kamyonlara kapatıldı fakat kusurlar giderilmediği ve tamamen kapatılmadığı için bu tür kural ihlalleri yaşanmaya devam ediyor. Yol ile ilgili uyarılarımızın dikkate alınmaması bir gencimizin daha hayatının baharında yitip gitmesine neden oldu. Bu yolda iyileştirme yapılması için daha kaç canın yitirilmesi gerekiyor?” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat