Loading...

Dalaman’Da Servis Sürücülerine Eğitim

Türkiye 21 Ocak 2018 13:37
Videoyu Aç Dalaman’Da Servis Sürücülerine Eğitim
A
a

Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Ve Denetleme Büro Amirliği Ekiplerince Okul Servis Sürücülerine Eğitim Verildi.

Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekiplerince okul servis sürücülerine eğitim verildi.
Adile İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapılan eğitimde şoförlere bilgiler veren polis memuru Hayrullah Kılıç, okul taşıtının, genel olarak okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencileriyle rehber personel taşımalarında kullanılan ve yönetmelikle belirlenen şartlara haiz ticari tescilli yolcu taşımaya mahsus taşıt olduğunu belirtti.
Eğitimde, yönetmelik değişikliği ve trafikte uyulması gereken kurallarla ilgili bilgiler verilirken, okul taşıtlarında ve şoförlerde aranan şartlar aktarıldı. Araçlarda, yönetmelikteki standart nitelikte ve sayıda ekipman bulundurulması gerektiğine dikkat çekildi.
Toplam 16 saat sürecek eğitimlere 99 okul servis şoförü katıldı. Eğitimlerin ardından sınav yapılacağı ve başarılı olanlara sertifika verileceği bildirildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat