Darbeye gazeteciler direnç gösterdi

Bursa 8 Ekim 2016 00:15
Videoyu Aç Darbeye gazeteciler direnç gösterdi
A
a

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanlar Kurulu Yalova’da toplandı. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı ve BGC Başkanı Nuri Kolaylı, medya kuruluşlarının darbe gecesi yayınlarını sürdürerek kalkışmaya geçit vermediğini söyledi.

Marmara Gazeteciler Federasyonu ve Yalova Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) 9. Başkanlar Kurulu toplantısı, Yalova’da yapıldı. Toplantıya Ağrı Valisi Musa Işın, Yalova Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın yanı sıra Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’na üye 7 federasyon ile 93 gazeteciler cemiyetinden 82’sinin başkan ve temsilcileri katıldı.  Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ise, Türkiye’nin FETÖ, PKK ve DEAŞ terör örgütleriyle mücadele ettiğine dikkat çekerek, “Terörle mücadelemiz 15 Temmuz gecesi farklı bir boyuta ulaştı ve demokrasimiz adına endişe verici bir darbe girişimi yaşadık. Darbenin önlenmesinde basın önemli rol oynadı. O gece darbeciler, kendilerini hala 1980’de zannedip TRT’den bildiri okumakla darbe yapacaklarını zannettiler. Oysa bu ülkenin yurtsever bir medyaya sahip olduğunu unutmuşlardı. Nitekim meslektaşlarımızın dirençleriyle karşılaştılar ve yayınlarını kesemediler” dedi.
“KILI KIRK YARMALI”
Darbe gecesi önemini ispatlayan medya sektöründe çeşitli sıkıntılar yaşandığını ve bu meselelerin bir an önce çözülmesi gerektiğini kaydeden TGK Genel Başkanı Kolaylı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sektörümüzde yaşanan sorunların çözülmesi demokrasimiz açısından önem taşımaktadır. Medya mensuplarına yönelik yapılan operasyonlarda kılı kırk yarmalı, kurunun yanında yaşın da yanmasına izin verilmemelidir. Ülkemiz, medya alanında kapsamlı bir değişime, yenilenmeye ihtiyaç duymaktadır. Özgürlüklerden çalışma şartlarına, mesleki standartlardan kanuni düzenlemelere kadar bir dizi yenilik, geniş katılımlı çalıştaylar dizisi ile belirlenmeli ve uygulanmaya konulmalıdır.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat