Dava karara kaldı

Bursa 20 Kasım 2016 17:03
Videoyu Aç Dava karara kaldı
A
a

Bursa'da, aralarında alacak verecek meselesi olduğu iddiasıyla kalfasını öldüren sanığın davası karara kaldı.

Osmangazi'ye bağlı Çırpan Mahallesi'nde iş yeri bulunan Levent B. (46), aralarında alacak  verecek meselesinden dolayı tartışma çıkar kalfası Kadir A.'yı (35) 3 yerinden  bıçaklayarak öldürdü. 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten adam öldürmek' suçundan müebbet hapis cezası talebiyle hakkında dava açılan Levent B.'nin duruşmasına devam edildi.
“BENİ  ŞİKAYET EDERSEN SENİ GÖMERİM”
Daha önceki ifadelerini tekrarlayan Levent B., "Ben kuaför işletiyorum. Kadir A. yanımda çalışıyordu. Birlikte bir oto  kiralamacıdan  hasarlı araç alacaktık.  Ardından aracı tamir ettirip satacaktık. Bu amaçla kredi kartımdan 6 bin lira çekerek, Kadir'e verdim. Arabayı kurban bayramına yetiştireceğini söyleyerek beni oyaladı. İş yerime geldiği sırada uyuşturucu içiyordu. Olaydan 6 ay önce Kadir beni iş yerimin bitişiğine çağırdı. Bana, 'Beni şikayet edersen seni gömerim' dedi. Bu hususta şikayetçi oldum ve dava açıldı. Ardından çay ocağından bıçak aldı. Bana küfürler etti. Ben iş yerime kaçtım. Ben kendimi kurtarmak için bodruma  indim" dedi.
“BIÇAĞI İŞ YERİNE BIRAKIP, POLİS GELİNCE TESLİM OLDUM"
Olay gününü anlatan Levent B., "Bana doğru bir şeyler söyledi. Ardından araca doğru gitti. Ben bakışlarından ve kelimelerinden dolayı bıçağı aldım. Arkasından gittim. Bu sırada Kadir beni görmediği halde küfürlü konuşmaya devam ediyordu. Şoför kapısı yerine torpidonun bulunduğu kapıya yönelince bir şeyler çıkartacak diye korktum. Koluna doğru bıçağı salladım. Ancak Kadir o sırada hareket edince sırtına geldi. Sonra boğuşmaya başladık. Bana tekme atmaya çalıştı. O sırada bıçak bacağına da geldi. İş yerine gittim ve polise haber verilmesini söyledim. Sonra bıçağı iş yerine bırakıp, polis gelince teslim oldum" diye konuştu.
Mahkeme heyeti, şahitlerin dinlenmesinin ardından duruşmayı karara bağlamak üzere ileri bir tarihe erteledi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat