Dayanışmanın en asil duruşu

Yıldırım 14 Kasım 2016 19:15
Videoyu Aç Dayanışmanın en asil duruşu
A
a

Yıldırım Belediyesi tarafından hayata geçirilen Paylaşım Atölyesi, gönüllü bağışçıların eşyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, bugüne kadar 719 haneye eşya yardımı yapılırken, 9 bin 41 giysinin de vatandaşlara ulaştırıldığını söyledi.

Yıldırım Belediyesi tarafından ‘Yıldırım’da Hayat Paylaşımla Güzel’ sloganıyla hayata geçirilen Yıldırım Paylaşım Atölyesi, gönüllü bağışçıların eşyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Gerçekleştirilen proje kapsamında bugüne kadar 719 haneye eşya yardımı yapılırken, 9 bin 41 giysi de vatandaşlara ulaştırıldı.  Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında hayata geçirilen bir diğer proje ‘Yıldırım Sosyal Kart’ ile de ihtiyaç sahibi Yıldırımlıların gıda alışverişlerini yapma imkânı veriliyor. Şubat 2016’da başlayan proje ile birlikte şimdiye kadar 13 bin 552 ihtiyaç sahibine anlaşmalı market zincirlerinde geçerli olan 'Yıldırım Sosyal Kart' verildi.
“YILDIRIM’I GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ”
Paylaşım Atölyesi ile temel ev eşyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak mutluluklarına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Görev süremiz boyunca; 719 ailemizin ev eşyası ihtiyacına cevap verdik. Beyaz eşya, mutfak araç-gereçleri, masa, sandalye, halı ve koltuk ihtiyaç sahibi evlere ulaştırdık. Ayrıca 9 bin 41 adet giysiyi de ihtiyacı olan vatandaşlarımıza teslim ettik” dedi. Dayanışma şehri Yıldırım’da vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayarak ilçedeki kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularını pekiştirdiklerini ifade eden Başkan Edebali, “Toplum olarak bizi güçlü kılan en önemli özelliğimiz, paylaşma ve dayanışma duygumuz. Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği, ihtiyaç sahiplerinin yanlarında olurken aynı zamanda birlik ve beraberliğimizi canlı tutmayı sürdürüyoruz. Bu dayanışma sayesinde Yıldırım’ı geleceğe taşımayı sürdüreceğiz” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat