Dehşet anları MOBESE kameralarında

Türkiye 19 Kasım 2016 13:55
Videoyu Aç Dehşet anları MOBESE kameralarında
A
a

Türkiye genelindeki MOBESE kameralarına yansıyan motosiklet kazaları, sürücülerin trafik kurallarını nasıl hiçe saydıkları bir kez daha gözler önüne serdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Türkiye genelinde MOBESE kameraları tarafından kaydedilen motosiklet kazalarına ait görüntüleri paylaştı. Kazalarda motosiklet ve araç sürülerin dikkatsizliği gözler önüne serildi.
DİKKATSİZLİKLER GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ
Meydana gelen ilk kazada, motosiklet sürücüsünün dalgınlığı pahalıya mal oldu. Yola dikkatsiz şekilde çıkan motosiklet sürücüsü karşı yönden gelen bir otomobil ile çarpıştı. Kazanın etkisiyle sürücü yaralanırken, motosikletin ise yaklaşık 5 metre sürüklendiği görüldü.
İkinci kazada hızla gelen bir motosiklet yolun karşısına geçmek isteyen bir kadın ile yanında bulunan 4 çocuğa çarptı. Çarpmanın etkisiyle yere düşen kadın ve yanında bulunan çocuklar yaralandı. 3. kazada gece geç saatte trafik lambalarının  bulunduğu kavşaktan yolun karşısına geçmek isteyen motosikletli 2 genç hızla gelen bir minibüsün çarpması neticesi motosikletten fırladı. Yaklaşık  5 metre havada uçup orta refüjdeki yeşillik alana düşen gençlerden biri ağır şekilde yaralandı. Diğer genç ise şans eseri yara almadı. Motosikletin paramparça  olduğu kazada, Motosiklete çarpan minibüs ise kaldırıma çıkıp durabildi. 4. kazada çocuklarıyla birlikte motosiklete binen bir çift kavşaktan dönüş  yaptıkları sırada bir minibüsün arkadan çarpması neticesi yere düştü. Kazada  şans eseri anne baba ve  çocuğa bir şey olmadı. Meydana gelen 5. kazada yolun karşısına geçmek isteyen motosikletli bir kişi, karşı yönden gelen bir otomobile çarpıp yaralandı. 6. kazada ise yolun karşısına geçmek isteyen motosikletli 2 kişi hızla gelen otomobile yandan çarpıp yere düştü. Motosikletli şahısların ölümden döndüğü kazada yaralanan olmadı. 7. kazada sol şeritten ilerleyen motosikletli bir genç sola dönüş yapan bir otomobile çarparak yere düştü.
EGM, SÜRÜCÜLERİ TRAFİK KAİDELERİNE RİAYET ETMEYE ÇAĞIRDI
 Kazaların sonunda "Daha  dikkatli olsalar ve trafik kurallarına uysalar bu kazalar olmayabilirdi" şekline uyarı  yazısı paylaşan EGM, sürücüleri  trafik kaidelerine riayet etmeye çağırdı.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat