DEMKA hizmete açıldı

Orhaneli 17 Ekim 2016 19:52
Videoyu Aç DEMKA hizmete açıldı
A
a

Orhangazi’de bir süre önce resmi kuruluş işlemleri tamamlanan 15 Temmuz Demokrasi ve Kadın Derneği lokali hizmete girdi. DEMKA Kurucu Başkanı Maide Tunçbilek, “Orhangazi’de böyle bir dernek kurarak demokrasiye ve millet iradesine sahip çıkmak istedik” dedi.

Kapalı Pazaryeri’nde Orhangazi Belediyesi’nin de katkıları ile oluşturulan lokalin açılış törenine Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Kaymakam Dr. Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, kadın kuruluşları, protokol eşleri ve dernek üyeleri katıldı. Dernek açılışında konuşan Dernek Kurucu Başkanı Maide Tunçbilek, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinin milletin hafızasına ve zihnine kazındığını belirterek, “O gece millet olarak darbe girişiminin karşısında durduk. Darbe girişiminde kadınlarımızın rolü de büyüktü. Biz de Orhangazi’de böyle bir dernek kurarak demokrasiye ve millet iradesine sahip çıkmak istiyoruz” dedi.
Belediye Başkanı Neşet Çağlayan da, Orhangazi’ye böyle bir dernek kazandırılmasında katkısı olanları kutlayarak, “15 Temmuz darbe gecesi ve yaşanan ihanetin her platformda ve her alanda milletin hafızasından silinmemesi için hatırlatılması ve demokrasiye daha fazla sahip çıkılması gerekiyor. Bu tür dernek ve STK’lar görevini layıkı ile yaptığı takdirde, demokrasi dışı hareketler ve darbe girişimi de her zaman bizlere anımsatılmış olacak. Bu anlamda bu derneğin faaliyetlerini önemsiyoruz” diye konuştu.
MİLLETİN DARBESİ
Daha sonra söz alan AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın ise, cumhuriyet tarihinde Türkiye’nin bir çok darbe atlattığını, darbe tehdidi ile karşı karşıya kaldığını vurgulayarak, “Ancak milletimizin iradesi ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli duruşu ile ilk kez bambaşka bir şekilde cereyan eden 15 Temmuz darbe girişimi, milletimizin sayesinde millet darbesine dönüşmüştür. Bu vesile ile hem şehitlerimizi saygı ile rahmet ile anıyorum hem de gazilerimize uzun ömürler diliyorum” görüşlerine yer verdi.
Açılışta söz alan Kaymakam Dr. Yalçın Yılmaz da, “Böyle bir hususta özellikle kadınların rol alarak üstlenmesi bizler için son derece anlamlıdır” dedi. Konuşmaların ardından şehitler için Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi. Açılış kurdelesini ise protokol eşleri ve dernek yöneticileri birlikte yaptı. Açılışın ardından DEMKA yönetimi tarafından derneğin oluşturulmasında katkısı olan kişi ve kuruluşlara plaket takdim edildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat