Demokrasi gezileri başlıyor

Osmangazi 30 Eylül 2016 22:35
Videoyu Aç Demokrasi gezileri başlıyor
A
a

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, mahalle muhtarları ile bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Konuşmasında, her yıl gerçekleştirdikleri kültür gezilerinin, bu yıl 15 Temmuz hain darbe girişimini unutturmamak adına Ankara’ya gerçekleştirileceğini belirten Başkan Dündar, 78 milyonun tamamı bu hain saldırının karşısında dimdik ayakta durdu” diye konuştu. Millet olarak geçmişimizi çok çabuk unutan bir yapıya sahip olduğumuza dikkat çeken Başkan Mustafa Dündar, “Ancak, bu hain darbe girişimi ve sonrasını asla unutmamalıyız, unutturmamalıyız. Osmangazi Belediyesi olarak bu düşünceden hareketle, geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiğimiz kültür gezilerimizi bu yıl Ankara’ya yapmaya karar verdik. Bunun dışında müzeye dönüştürülen Ulucanlar Cezaevi de gezilecek yerler arasında olacak. Eğer bu hainlerin yaptıklarını bilir ve unutmazsak, bu millet birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde vatanına sahip çıkacaktır” diye konuştu.
HER MAHALLEDEN SEFER
“15 Temmuz Demokrasi Gezisi” adıyla düzenledikleri geziyle, Osmangazi’deki vatandaşların buraları görmelerini istediklerini söyleyen Başkan Dündar, “Düzenlediğimiz gezi programı çerçevesinde, mahallelerimizin nüfuslarıyla orantılı şekilde her mahallemizden Ankara’ya sefer düzenleyeceğiz. Bu konuda da, yine muhtarlarımızla birlikte hareket edeceğiz” dedi. 
Fk:gezi
Fotoaltı: Toplantı sonunda muhtarlara söz vererek mahallelerde yaşanan sıkıntıları dinleyen Başkan Dündar, şikayet ve talepleri not ederek gerekli çözümlerin sağlanacağını söyledi.

Servis araçlarına sıkı denetim
İnegöl’de, jandarma ekipleri, 2016-2017 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte sorumluluk bölgesindeki öğrenci servislerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı.
İnegöl Jandarma Komutanlığı Trafik Timi, sorumluluk bölgelerindeki okullara öğrenci taşıyan servis araçlarını denetledi. Ekipler, İnegöl’ün çeşitli noktalarından gelen iki binin üzerinde öğrencinin eğitim gördüğü Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusu önünde uygulama yaptı. Kampusa öğrenci getirip götüren servis araçlarını tek tek durduran ekipler, trafik ve tescil belgesi, sigorta, emniyet kemeri, öğrenci sayısı, öğrenci dışında yolcu olup olmadığı gibi hususları kontrol etti. Denetimlerin süreceği bildirildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat