Demokrasiye sahip çıkan nesiller yetiştirmeliyiz

Bursa 20 Eylül 2016 20:20
Videoyu Aç Demokrasiye sahip çıkan nesiller yetiştirmeliyiz
A
a

AK Parti Ekonomik İşler Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, geleceğe güvenle bakabilmenin yolunun ülkeyi gönül rahatlığıyla teslim edecek nesiller yetiştirmekten geçtiğini söyledi.

Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olduğunu belirten Milletvekili Hüseyin Şahin, 1 milyona yakın öğretmen, 18 milyona yakın öğrencinin dev bir eğitim ordusu oluşturduğunu vurguladı. Genç nüfusun geleceğe umutla bakmak için kendilerine ümit verdiğini dile getiren Milletvekili Hüseyin Şahin, “Bugünün çocukları, gençleri, yarının idarecileri olacak. Türkiye’yi daha ileri seviyeye onlar taşıyacak. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı donanımlı, bilgili, kültürlü yetiştirmek zorundayız. Onlara demokrasinin, faziletlerini iyi anlatmalı, onları ülkesine, milletine, bayrağına, dinine sahip çıkacak bilinçle yetiştirmeliyiz. Gençlerimize, bir yandan geleneklerine, kültürünü sahip çıkan, diğer yandan da modern dünyada yer alabilmenin gereklerini yerine getirecek donanımı sağlamalıyız. Yakın zamanda demokrasimize ve milli iradeye yönelik hain saldırı bize ders olmalı. Burada en önemli görev kuşkusuz öğretmenlerimize ve velilerimize düşüyor. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, öğretmenin yerini hiç bir unsur tutamaz. Ailelerde öğretmen ile öğrenci arasında köprü olmalı, bağ oluşturmalıdır. Çocuklarımızın temel eğitimini ne kadar sağlam atarsak, geleceğe o kadar güvenle bakabiliriz. Çünkü insana yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır.”
Hüseyin Şahin, açıklamasında hükümet olarak öğrencilerin eğitim imkânlarından daha fazla yararlanması için gereken adımları attıklarını, bütçede milli eğitim payının her geçen yıl artırıldığını hatırlattı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat