Deve krizi

Bursa 29 Ekim 2016 17:49
Videoyu Aç Deve krizi
A
a

Bursa’da Cumhuriyet Yürüyüşü'ne Türk Bayrakları ile süslediği develeriyle katılmak isteyen vatandaşa ters yönden geldiği gerekçesiyle izin çıkmadı.

Polis ekipleri tarafından yol kenarına çekilen Muharrem Kösem, “Ne yapalım kısmet değilmiş” dedi.
2 deve ve 1 at ile ters yönden kortejin üzerine doğru yürüyen 67 yaşındaki Muharrem Kösem polis ekipleri tarafından yol kenarına çekildi.
Cumhuriyetin 93. yıl kutlamalarına Türk bayrakları asılı süslü develer damgasını vurdu. Nilüfer’e bağlı Alaaddinbey Mahallesi’nden süslediği develeriyle sabaha karşı yola çıkan Muharrem Kösem (67) Setbaşı istikametinden başlayıp Ulucami istikametine doğru devam eden tören geçişi sırasında ters istikametten develerini kortejin bulunduğu alana sürmek istedi.
POLİS İZİN VERMEDİ
Develeri bir anda yolun ortasında gören polisler yaşlı adama izin vermedi. Yürüyüşün tamamlanmasının ardından develeriyle tören alanına doğru yürüyen yaşlı adamı gören çok sayıda vatandaş develerle fotoğraf çektirebilmek için bir birleriyle yarıştı. Raylı sistem güzergahında yürüyen develer trafiğin aksaması üzerine polis ekipleri tarafından bir kez daha yol kenarına alındı. Kaldırımda da rahat durmayan develer bu sefer de yol üzerindeki ağaçların yapraklarını yemeye başladı.
SİMİDE SALDIRDI
Bir ara karnı acıktığı için kendisine simit alan Muharrem Kösem, elindeki simidi Ayşegül ismini verdiği devesinin saldırması üzerine simidinin yarısını koparıp devesine yedirdi. Vatandaşlardan kimisi develerden korkup kaçarken kimisi de sevip fotoğraf çektirdi. 50 yıldır devecilik yaptığını belirten Muharrem Kösem, "Bu sene yolu şaşırdık tabi. Haklı olarak bizi almadılar. Kim olsa almaz. Kortejin üzerine develeri sürdük. Ne yapalım kısmet değilmiş" diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat