Devlet Hastanesi’nde fizik tedavi hizmete girdi

Bursa 16 Kasım 2016 18:25
Videoyu Aç Devlet Hastanesi’nde fizik tedavi hizmete girdi
A
a

Bursa ili Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde hizmet veren Orhaneli Devlet Hastanesi’nde fizik tedavi ünitesi açıldı. Hastane Yöneticisi Mustafa Şen, “Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetini bölgemizde tüm Bursa’ya hitap edecek şekilde hayata geçirdik” dedi.

Bursa İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde hizmet veren Orhaneli Devlet Hastanesi’nde fizik tedavi ünitesi törenle açıldı.
Balıkesir ve Kütahya’dan gelen hastalarla birlikte bölge hastanesi gibi çalışmaya başlayan hastanede, Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından hizmet alımı yoluyla yapılan fizik tedavi ünitesinde fizyoterapist ve fizik tedavi teknikeriyle hastalar tedavi ediliyor. Günde 120 hastaya bakılabilen ünitede her türlü fizik tedavi araç ve gereci yer alırken, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı da hastalara hizmet veriyor.
Hastanede düzenlenen açılışa Bursa Milletvekili Osman Mesten, Kaymakam Abdülhalim Can, Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Rüstem Aşkın, ilçe yöneticileri, vatandaşlar ve çalışanlar katıldı.
MODERN TIBBİ CİHAZLAR
Hastane Yöneticisi Mustafa Şen açılış konuşmasında; “Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetini bölgemizde tüm Bursa’ya hitap edecek şekilde hayata geçirdik. Ünitemiz fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında en modern tıbbi cihazlarla donatıldı. Buradaki hizmetin tüm Orhaneli, Bursa ve çevre illerden gelecek olan vatandaşlarımıza faydalı olmasını ve şifalar getirmesini diliyorum” dedi
Genel Sekreter Rüstem Aşkın ise “Burada hizmet alımı modeli var. Uzak bir ilçe olunca ülkemiz sağlık şartlarında bu model işliyor. Orhaneli ve çevresinde fizik tedaviyi canlandıracağız. Çok güzel bir hastane, eski sanatoryumlar gibi. Burada palyatif bakım merkezimizde mevcut. Ev şartlarında bakılamayan hastalar burada bakılıyor. Biz çalışıyoruz, mesai kavramımız yok. Çalışanlardan da devlete sadakat bekliyoruz” diye konuştu. Programın sonunda hastaneye yaptığı katkılardan dolayı Osman Güngör’e plaket takdim edildi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat