Loading...

Didim Belediyesi, Cumhuriyet Caddesi Esnafını Dinledi

Türkiye 14 Mart 2018 17:41
Videoyu Aç Didim Belediyesi, Cumhuriyet Caddesi Esnafını Dinledi
A
a

Didim’De Esnaf Odası Öncülük Etti; Belediye Cumhuriyet Caddesi Esnaflarını Dinledi

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası öncülüğünde gerçekleşen ve Cumhuriyet Caddesi esnaflarının sorunlarının ele alındığı toplantıda Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay esnafları dinledi.
Belediye Düğün salonunda yapılan toplantıya Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerif Erul, Başkan yardımcıları Salih Bankoğlu ve Ahmet Yılmaz, CHP’li bazı meclis üyeleri, oda yönetim kurulu üyeleri, belediye birim amirleri ile esnaflar katıldı.

Oda Başkanı Erul görev seçilmelerinin ardından esnafların sorunlarını yerinde dinleme ve çözüm getirme amaçlı olarak toplantılar düzenlediklerini ifade ederek “Kendi aramızda sorunları konuşuyoruz ama bunları yetkililere dillendirmemiz daha da güzel sonuçlar ortaya çıkaracak. O yüzden belediye başkanımız buradayken öneri ve sıkıntılarınızı anlatın. Bizde sizlerin yanınızdayız. Çözümleri birlikte bulalım. Didim için elimizden geleni yapalım. Süreç içerisinde diğer yerlerde de toplantı yapacağız. Cumhuriyet Caddesi kentin kalbi durumunda; birbirimize sahip çıkacağız; samimi olacağız. Bizler Didimliyiz. Emanetçi değiliz, birbirimize sahip çıkalım. Geçmişten ders çıkararak sorunları çözelim” dedi.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, toplantıya öncülük yapan Oda yönetimine teşekkür ederken “Odamızın çağırdığı her yere gideriz. Herkes işyerini bırakıp buraya geldi. Aynı sorunlarını dile getirmektense farklı sorunları anlatalım ve varsa çözümleri de anlatın. İş programımıza göre sorunları çözeriz. Bunlar sürekli doğurgan sorunlardır. Oda yönetimi çok dinamik girdiler işin içine; biz de dirsek temasıyla bu sorunların çözümü için beraber olacağız. İlçe bazında birbirimize kenetlenerek sorunları çözeriz. Katılımlarınız için teşekkür ederim” dedi.
Ardından cadde esnafları sorunlarını dile getirdi. Esnaflar başlıca sorunlar olarak otopark sıkıntısı, orta refüjün güzelleştirilmesi, Işıklandırma sorunu, refüjdeki reklam tabelaların durumu, kaldırımların bozuk olması, tuvalet sorunu, özürlü rampalarına araçların konulması, oturma banklarının olmaması, kaldırımlarda motosikletlerin ve bisikletlerin gezmesi konular dile getirildi.
Başkan Atabay sorunlara tek tek yanıtlayarak “Orta refüjün yeniden düzenlenip, rengarenk çiçeklendirileceğini, kaldırımların bozuk yerlerin yapılacağını, engelli rampalarına araçların konmaması için zabıtalar eliyle çalışma yaptırılacağını, Işıklandırma için kısa sürede çalışma yapılıp en geç gelecek haftaya aydınlatma sorununun çözüleceğini, reklam tabelaları için ise Aydın BŞB ile görüşüleceği konusunda dile getirdi. Başkan Atabay’ın Çarşamba günleri hariç diğer günler esnafların kendi araçlarını Çarşamba pazarına konulması noktasındaki önerisi esnaflarca kabul edilirken, kontrolü ise esnafların kendisi yapması gerektiğini hatırlatıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat