Loading...

Dikkat asit yağmuru kapıda!

Türkiye 26 Ekim 2016 14:53
Videoyu Aç Dikkat asit yağmuru kapıda!
A
a

IŞİD'in Musul çevresinde yaktığı kükürtten yükselen dumanlar, Türkiye'ye doğru ilerliyor.

IŞİD'in Musul'da yaktığı kükürtten oluşan dev duman kütlesi, bu akşam rüzgarın güneye dönmesiyle Türkiye'ye yönelecek. Yarın Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da görülecek yüksek nemle birlikte asit yağmurları yağabileceğini belirten uzmanlar, kapı ve pencerelerin kapatılmasını istiyor.
NASA UYDULARINDA GÖRÜNDÜ
NASA'nın uydudan görüntülediği duman bulutu, bu akşam rüzgarın yükselip güneye dönmesiyle Türkiye'ye taşınacak.
“BU AKŞAM RÜZGAR GÜNEYE DÖNECEK”
Meteoroloji Editörü Gökhan Abur, "Bu akşam rüzgar güneye dönecek, yüksek rüzgar sistemleri de etkili olacak. Böylece, CO2 ve diğer partiküller Türkiye'ye doğru taşınacak. Aynı zamanda Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da yarın yağmur bekleniyor ve nem yükselecek" dedi.
“ASİT YAĞMURLARI GÖRÜLEBİLİR”
Abur'un verdiği bilgiye göre, bölgeyi etkileyecek yüksek nemle birlikte Türkiye topraklarında asit yağmurları görülebilir. Abur, "CO2 havadaki nem oranının artmasıyla H2SO4'e dönüşecek, halk dilinde bilinen ismiyle kezzap" ifadesini kullandı.
UZMANLAR EVLERİN KAPI VE PENCERELERİNİN KAPATILMASINI İSTİYOR.
Asit yağmuru yalnızca insanları değil, doğadaki tüm canlıları etkileyecek. Özellikle tarım alanları büyük zarar görebilir.Uzmanlar, zehirli gazdan korunmak için evlerin kapı ve pencerelerinin kapatılmasını istiyor.
CNN TELEVİZYONU EKRANA GETİRDİ
IŞİD'in El Misrak kükürt üretim tesisini ateşe vermesiyle ortaya çıkan tabloyu, Amerikan CNN televizyonu dün ekrana getirmişti. Dehşete düşüren görüntülerde toprak alev alev yanıyordu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat