Din adamı şehit ayrımı yapar mı?

Bursa 8 Aralık 2016 19:56
Videoyu Aç Din adamı şehit ayrımı yapar mı?
A
a

MHP İl Başkanı Tevfik Topçu, "4 Aralık Pazar sabahı Ulucami'de sabah namazını kılanlar maalesef böyle bir ayrımın yapıldığına tanık oldular" dedi.

MHP İl Başkanı Topçu, "15 Temmuz şehitleri ve diğerleri. Müftü vekili Mehmet Göktaş'ın namazdan önceki sohbetinden sonra yaptığı duada, 2 kez üst üste sadece 15 Temmuz şehitlerini anması, bu vatan için can veren asker, polis ve sivil vatan evladı diğer şehitlerimizden bahsetmemesi son derece ibretlik bir olaydır" dedi.
MHP İl Başkanı, açıklamasını şöyle sürdürdü:  "Bir zamanlar,  Bursa  sorumlusu  olan Başbakan Yardımcısı, şu anda malum davadan  tutuklu olan Bursa Valisi, 15 Temmuz kalkışmasından birkaç saat önce istifa ederek makamını terk eden il Müftüsü ve Nilüfer ilçemizdeki bir  cami imamı Bursa'da caka satarken, yine o dönemde müftü yardımcısı olan bu zat, kıdemi  yetmemesine rağmen, bugün İl Müftülüğüne vekalet etmektedir. Bu tür davranışları ve söylemleriyle, yeni atamada kendine zemin hazırladığı açıktır. Ancak şu unutulmamalıdır ki: Şehitler, hepimizin şehitleridir. Siyasi mülahazalarla  kesinlikle  ayrım yapılamaz. Şehitlerimizin  siyaset  amacıyla, kirli  suyla alınmış abdeste ihtiyacı olmadığı gün gibi açık olduğu gibi  birilerinin şehitlerimizin manevi hatırasından nemalanmaya çalıştığı da açıktır.  15 Temmuz  şehitleri de dahil tüm şehitlerimiz, bu vatanın bağrında yatacak, gönüllerimizde yaşayacak ve aziz milletimizin  tüm kesimlerince saygı, minnet ve  rahmetle anılmaya devam edilecektir."
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat